هدر اصلی
1389/09/28 12:37:00
سرویس صحن
نماینده مردم ارومیه:

برکناری وزیر امور خارجه در حین ماموریت اثبات سازمان نیافتگی است

**برکناری وزیر امور خارجه را نوعی موازی کاری دانست و تاکید کرد، برکناری وزیر خارجه آن هم در حین انجام ماموریت اداری سازمان نیافتگی را به اثبات می رساند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،" نادر قاضی‌پور" نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی که صبح امروز ‌یکشنبه‌ به عنوان اولین ناطق میان دستور در صحن علنی مجلس سخن می‌گفت، ضمن تسلیت ایام عاشورای حسینی و همچنین تبریک و تسلیت شهادت تعدادی از هموطنان‌مان در جنایت تروریستی چابهار، تاکید کرد: عزاداران حسینی توطئه سال گذشته ضد انقلاب و استکبار و خط نفاق را زمین‌گیر کردند و حماسه‌سازان عاشورا هر سال پرشورتر از سال گذشته خواهند درخشید.

وی افزود: از اهالی استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و اردبیل و زنجان با تجمع حماسی ده‌ها هزار نفری لبیک گویان "یا حسین " تقدیر و تشکر می‌کنم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با تاکید بر اینکه مجلس در راس امور است،‌گفت: درباره گفتارها و موضع‌گیری‌های برخی از خواص نگاه برجسته معمار انقلاب را یادآوری می‌کنم که فرمودند "مجلس در رأس امور است " و یا "مرکز همه قدرت‌ها و قانون‌ها مجلس است "، مقام معظم رهبری نیز فرمودند همانطور که امام فرمود "مجلس در رأس امور است " و از منظر قانون اساسی این مجلس است که می‌تواند از رئیس‌جمهور سؤال کند و یا استیضاح کند.
قاضی‌پور ادامه داد: انتخاب حقوقدانان شورای محترم نگهبان توسط نمایندگان و عهده‌دار بودن وظایف قانون‌گذاری جایی برای بحث‌های انحرافی نمی‌گذارد.

وی با ابراز تاسف از برخی گفتارها و رفتارها نسبت به مجلس افزود: متأسفانه افراد کم‌سواد و تازه به دوران رسیده که زمستان عمرشان از سفیدی موی سرشان پیداست، با حرف‌های نسنجیده دیکتاتوری پارلمانی را مطرح می‌کنند؛ این افراد گرفتار وسوسه و جاه‌طلبی و قدرت‌طلبی هستند و خوشبختی را نمی‌فهمند و امام فرمود "این مجلس برآمده از شعارهای الله‌اکبر مردم مسلمان ایران است ".

به گفته قاضی پور، شهیدان انقلاب چون بهشتی و قدوسی و باهنر حفظ حرمت مجلس را که نتیجه منازعات 100 ساله مردم ایران است به ما تأکید کردند.

وی با اشاره به برکناری منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه‌ تاکید کرد: برکناری وزیر خارجه آن هم در حین انجام مأموریتی اداری، "سازمان ‌نیافتگی " را به اثبات می‌رساند؛ آیا این برکناری نشان از تقویت و زمینه‌سازی موازی کاری نیست؟

قاضی پور همچنین با بیان این نکته که تبعیت از فرمان مقام ولایت در عمل باید دیده شود و نه در شعار، گفت: آقای متکی در مصاحبه‌ای گفته است که بنده از مسئله برکناری خود مطلع نبودم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تأکید کرد: در اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها با صراحت عرض می‌کنم اگر منجر به تقویت قدرت خرید اقشار آسیب‌پذیر نشود، مشکلاتی به وجود خواهد آمد بنابراین دولت با هماهنگی مجلس و حساسیت و تدبیر بیشتر این قانون را اجرا کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet