هدر اصلی
1387/04/24 10:51:00
سرویس کمیسیون ها

سروری: تفکیک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی غیرکارشناسی است

"پرویز سروری" گفت: تفکیک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اقدامی ناپخته و غیرکارشناسی است.

نماینده تهران در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به تصویب طرح تفکیک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: اینکه در دوره‌های گذشته کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی در هم ادغام شدند دارای منطق بود ولی در حال حاضر معلوم نیست با چه منطقی مجددا این تفکیک اتفاق می افتد.

وی با بیان اینکه این روند خوبی نیست که ما به تجارب و کارهای کارشناسی سابق بی‌اعتنایی کنیم، افزود: کار مناسب و دقیق این بود که کسانی که این تصمیم را گرفته‌اند به آرشیو مذاکرات مراجعه می‌کردند و می‌دیدند دلایلی که برای ادغام کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در دوره‌های قبل مطرح شده چه بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خاطرنشان کرد: این تداعی خوبی ندارد که در هر دوره تصمیمی گرفته شود و در دوره بعد تصمیم دیگری در جهت خلاف آن اتخاذ گردد.

سروری تصریح کرد: این مشخص است که امنیت ملی و داخل ما با سیاست خارجی مان ارتباط معناداری دارند و تفکیک اینها از هم باعث خساراتی خواهد شد و ما دوباره بعد از اینکه مشکلاتی بوجود آمد برای جبران این خسارات اقدام به ادغام کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خواهیم کرد.

وی مصوبه کمیسیون تدوین آیین نامه در خصوص تفکیک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را تصمیمی ناپخته و بدون کارشناسی ارزیابی کرد و گفت: معلوم نیست این تصمیم به علت فشارهای بیرونی اتخاذ شده یا بعضا بی‌تجربگی یا کم‌تجربگی باعث گرفتن این تصمیم شده است.

وی با تاکید بر ضرورت دقت و کار کارشناسی بیشتر در خصوص این موضوع اظهار داشت: اکثریت مطلق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نسبت به طرح تفکیک نظر مثبتی ندارند و به نظر می‌رسد این تصمیم منطقی و کارگشا نباشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet