شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

نماینده داراب از پاسخ وزیر جهاد کشاورزی قانع نشد

سرویس اقتصادی
پاسخ وزیر جهاد کشاورزی به سوال نماینده داراب مبنی بر اقدامات صورت گرفته توسط این وزارتخانه در ارتباط با خشکسالی‌های منطقه داراب، وی را قانع نکرد.
سه‌شنبه 16 مرداد 1386 ساعت 14:05

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه، سوال عبدالحمید رستاد از وزیر جهاد کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نهایتا وی از پاسخ وزیر قانع نشد و سوال برای بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع شد.

نماینده داراب در توضیح سوال خود از اسکندری گفت: در سال 84 به علت سرمازدگی شدید خسارات زیادی به شهرستان داراب وارد شد و بررسی‌های خود وزارتخانه جهاد کشاورزی و استان و شهرستان این خسارات بالا را مورد تایید قرار دادند.

وی افزود: با توجه به اینکه آقای وزیر برای پاسخگویی به این سوال در کمیسیون حاضر شدند و ما مشکلات مردم در این رابطه را با ایشان در میان گذاشتیم و به ایشان گفتیم که برخی از افراد در داراب کل سرمایه شان را از دست داده‌اند، ایشان چه اقدامی در خصوص این سرما زدگی شدید که شبیه زلزله برای این منطقه بود انجام داده‌اند؟ نماینده داراب خاطرنشان کرد: همچنین سوال دوم من از وزیر این است که ایشان چه اقدامی برای رفع مشکلات متمادی دامداران این منطقه انجام داده‌اند؟ آیا علوفه دام‌ها را تهیه کرده‌اند؟ آیا وامی به این دامداران تعلق گرفته است؟
محمدرضا اسکندری وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال گفت: در سال 85 ، بخش کشاورزی 7 درصد رشد داشته است و این در حالی است که طبق برنامه چهارم متوسط رشد در نظر گرفته شده برای بخش کشاورزی سالانه 5/6 درصد پیش بینی شده است و این چیزی نیست جز نتیجه اقدامات وزارتخانه.

وی با اشاره به مشکل خشکسالی داراب تصریح کرد: سالانه در بخش کشاورزی حوادثی رخ می‌دهد و خساراتی به کشاورزان وارد می‌شود.

وی ادامه داد: در ده سال گذشته در رابطه با حوادث غیر مترقبه هزار میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی وارد شده که قاعدتا اگر بخواهیم همه این خسارات را جبران کنیم، اعتبار آن باید از جایی تامین شود.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: این در حالی است که در سال 85 کل بودجه‌ای که برای این منظور تصویب شد 100 میلیارد تومان بود و تمام این 100 میلیارد در این بخش هزینه شده است حتی خیلی بیشتر از این رقم در مناطق خسارت دیده پرداخت صورت گرفته است و چیزی حدود 115 میلیارد تومان پرداخت کرده‌ایم.

اسکندری متذکر شد: ما نمی‌توانیم پرداخت‌های خلاف قانون داشته باشیم و این اعتبار باید در مجلس تصویب شده باشد تا ما اقدامی کنیم.

وی افزود: اینکه ما صندوق بیمه را به صندوق پرداخت خسارت تبدیل کرده‌ایم پاسخگو نیست و باید در این مورد تجدیدنظر شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در رابطه با باغات در شهرستان داراب در سال گذشته 950 میلیون تومان تسهیلات از طریق بانک‌ها پرداخت شده است.

لازم به ذکر است، پس از ارائه توضیحات توسط وزیر، نماینده داراب از این پاسخ قانع نشد و سوال برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع گردید.

 

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000