انتخابات ریاست جمهوری
1389/10/19 12:17:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

تاخیر در ارائه لایحه بودجه به صلاح کشور نیست

**"سید نجیب حسینی" با بیان اینکه دولت باید طبق قانون، لایحه بودجه سالانه را تا ۱۵ آذرماه به مجلس تقدیم کند،گفت:با تاخیر در ارائه لایحه بودجه فرصت بررسی برای مجلس و فرصت توجیه برای دولت از بین می رود که هیچکدام از اینها به صلاح کشور نیست.

"سید نجیب حسینی" عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با تاخیر در ارائه لایحه بودجه از سوی دولت،گفت: امیدواریم روزی فرا برسد که همه دولت‌ها خود را در برابر قانون مطیع بداند و بر اجرای قوانینی که به صلاح کشور است دقت داشته باشند.

حسینی با بیان اینکه آخرین فرصت ارائه لایحه بودجه سالانه از سوی دولت به مجلس 15 آذر هر سال است، گفت:تعیین نیمه آذر به عنوان آخرین فرصت ارائه بودجه به مجلس به این دلیل است که در فرصت باقی مانده تا آخر سال نمایندگان با دقت تمام به بررسی لایحه بودجه کشور بپردازند و دولت هم بتواند موارد مورد نظر خود را برای مجلس توضیح دهد و آنان را متقاعد کند که متاسفانه با تاخیر دولت در ارائه بودجه این فرصت از دست می‌رود و مصالح عمومی کشور لطمه می‌بیند.

بر اساس ماده 216 آیین نامه داخلی مجلس دولت موظف است لایحه بودجه سالانه کشور را حداکثر تا پانزدهم آذرماه هرسال به مجلس تسلیم نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet