هدر اصلی
1389/10/19 13:23:00
سرویس سیاسی
هفته آینده صورت می‌گیرد؛

نهایی شدن طرح استانی شدن انتخابات در کمیسیون شوراها

**عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی از نهایی شدن طرح تغییر نظام انتخاباتی مجلس در هفته آینده در این کمیسیون خبر داد و اعلام کرد: این طرح بلافاصله پس از نهایی شدن به هیات رئیسه مجلس ارائه می‌شود.

"سید محمد جواد ابطحی" در گفت وگو با خانه ملت، در تشریح آخرین وضعیت بررسی طرح تغییر نظام انتخاباتی مجلس در کمیسیون شوراها و امور داخلی که به طرح استانی شدن انتخابات معروف شده است، گفت: همه مواد این طرح بررسی شده و فقط بررسی پیشنهادها مانده که با برگزاری یک جلسه دیگر در کمیسیون این طرح در هفته آینده نهایی شده و به هیات رئیسه مجلس ارائه شود.

نماینده خمینی شهر با اعلام اینکه طرح تغییر نظام انتخاباتی مجلس در ابتدا 16 ماده داشت که با حذف 10 ماده این طرح 6 ماده از آن باقی ماند، افزود: آن موادی که حذف شد مربوط به برگزاری انتخابات به شکل حزبی بود.

ابطحی با اشاره به آخرین مصوبات کمیسیون شوراها در طرح تغییر نظام انتخاباتی مجلس، گفت: براساس آخرین بررسی‌ها تصمیم بر این شد که هر نامزدی که 15 درصد آرای شهرستانی را کسب کرد به عنوان نماینده آن استان انتخاب شود؛ ولی اگر چند نفر از یک حوزه انتخابیه بالای 15 درصد آرا را به دست آورده باشند، آن فردی که بیشترین آرا را در استان کسب کند، به عنوان نماینده آن استان انتخاب می‌شود.

نماینده خمینی شهرافزایش مدرک تحصیلی نامزدهای داوطلبی نمایندگی مجلس را از دیگر مصوبات کمیسیون شوراها اعلام کرد و افزود: براساس این مصوبه کمیسیون، مدرک تحصیلی نامزدها به دکتری یا فوق لیسانس با 5 سال سابقه کار اجرایی افزایش یافت. وی تصریح کرد: براساس این مصوبه کمیسیون شوراها، نمایندگان از این قانون مستثنی شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet