هدر اصلی
1389/10/19 13:43:00
سرویس اقتصادی
فدایی خبر داد

کلنگ زنی سیلوی 30 هزار تنی در سنقر

**نماینده سنقر و کلیایی درمجلس شورای اسلامی از گلنگ‌زنی سیلوی ۳۰ هزار تنی در شهرستان سنقر و کلیایی خبر داد.

"صمد فدایی "رئیس کمیته آسیب‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با هفته‌نامه «باختر»کرمانشاه با بیان اینکه هفته گذشته سیلوی 30 هزار تنی شهرستان سنقر و کلیایی کلنگ زده شد، گفت: ظرفیت اولیه این سیلو 30 هزار تن است که تا 50 هزار تن قابل افزایش است و اینجانب کلنگ احداث این سیلو را به زمین زدم.

وی افزود: این سیلو توسط بخش خصوصی احداث می‌شود که 25 میلیارد ریال هزینه در بر خواهد داشت.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:در فصل برداشت گندم عدم وجود سیلوی متناسب با میزان تولید در شهرستان باعث شده تا برای ذخیره‌سازی گندم کشاورزان با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شویم که ضرورت احداث سیلو احساس شده و اکنون با احداث این سیلو امیدواریم بخشی از مشکلات مردم حل و فصل شود.

فدایی افزود: شهرستان سنقر و کلیایی در سال جاری با تولید 130 هزار تن گندم مقام اول را در استان داشت و ما انتظار داریم تا مسئولین با حمایت جدی خود از کشاورزان نسبت به رفع مشکلات آنها همت گمارند و کشاورزان را به تولید بیشتر گندم و افزایش تولید تشویق کنند.

جلسه مجمع نمایندگان استان با رحیمی معاون اول

وی با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان هفته گذشته با رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور جلسه داشت، گفت: در این جلسه که در دفتر آقای رحیمی برگزار شد، در خصوص پیشنهادات نمایندگان در راستای عمران و آبادی استان برای تصویب در جلسه سوم استانی هیأت دولت بحث و بررسی شد.

رئیس کمیته آسیب‌های اجتماعی مجلس شورای اسلامی از سفر سوم رئیس‌جمهور محترم و اعضای هیأت دولت به استان در روزهای آینده خبر داد و تصریح کرد: در جلسه با معاون اول رئیس‌جمهور بر بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام مصوب دور اول و دوم تأکید شد.

تأکید بر تکمیل پالایشگاه آناهیتا و کارخانه خودروسازی کرمانشاه

فدایی افزود: در این جلسه بر تکمیل پالایشگاه آناهیتا و همچنین درخصوص احداث کارخانه خودرو‌سازی کرمانشاه که مصوبات دور دوم سفر استانی هستند بحث‌های زیادی شد و در همان جلسه آقای رحیمی تلفنی با آقای محرابیان وزیر صنایع و معادن صحبت کرد و دلایل عدم پیگیری انجام این پروژه‌ها را جویا شد. وی گفت: در این جلسه مقرر شد تا در جلسه‌ای دیگر با حضور رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور، محرابیان وزیر صنایع و معادن و همچنین رئیس سازمان تأمین اجتماعی و نمایندگان استان موضوع احداث کارخانه خودرو‌سازی مورد پیگیری قرار گیرد.

جایگزین یک سرمایهگذار بهجای سازمان تأمیناجتماعی در احداث کارخانه

نماینده سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مقرر شده بود که 50 درصد هزینه احداث کارخانه خودروسازی کرمانشاه از سوی سازمان تأمین اجتماعی تأمین شود و از آنجا که این سازمان به تعهدات خود عمل نکرد قرار است تا سرمایه‌گذار دیگری جایگزین سازمان تأمین اجتماعی شود. فدایی با بیان اینکه اینجانب با دکتر آقامحمدی معاون اقتصادی معاون اول رئیس‌جمهور جلسه مفصلی داشتم و پیرامون جذب و هدایت سرمایه‌گذاران به سنقر مذاکراتی شد، گفت: در این جلسه در رابطه با سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان در شهرستان سنقر و کلیایی تصمیمات خوبی اتخاذ شد. وی افزود: امیدواریم تا با انجام این سرمایه‌گذاری‌ها رونق اقتصادی و رفع بیکاری را در شهرستان شاهد باشیم.

بهرهبرداری از بیمارستان 96 تختخوابی سنقر و کلیایی در دهه فجر

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: بیمارستان 96 تختخوابی شهرستان سنقر و کلیایی تقریباً آماده شده و قابل بهره‌برداری است که اینجانب برای افتتاحه آن با خانم دکتر مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی صحبت کردم و قرار شد تا این بیمارستان در دهه فجر با حضور ایشان به بهره‌برداری برسد.

فدایی تصریح کرد: ما در شهرستان سنقر و کلیایی در زمینه بیمارستان با مشکلاتی روبه‌رو بودیم که قطعاً با بهره‌برداری از این بیمارستان بخشی از مشکلات حل و فصل خواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet