هدر اصلی
1389/10/19 17:08:00
سرویس سیاسی
فلاحت‌پیشه:

وزارت خارجه و علوم پیگیر تحصیل دانشجویان در انگلیس باشند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یکی از دلایل مطرح شدن بحث قطع رابطه با دولت انگلیس را تحصیل فرزندان مسئولان در این کشور عنوان کرد و افزود: گزارش این طرح هم اکنون به هیات رییسه ارائه شده است و دولت تا قبل از تصویب، ملاحظات خود را اعلام کند.

"حشمت‌الله فلاحت‌پیشه" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص وضعیت دانشجویان ایرانی پس از قطع رابطه با انگلیس، اظهار کرد: وضعیت دانشجویان مقیم در انگلستان از جمله مواردی است که مسئولان به عنوان ملاحظات خود درباره طرح قطع رابطه با انگلیس باید در کمیسیون‌ها مطرح کنند.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب، دالاهو، کرندغرب، گهواره و حمیل در مجلس، افزود: بین کاهش و قطع رابطه با انگلستان با اختلاف یک رای، قطع رابطه به رای آورد که هم اکنون نیز روی میز هیات رییسه است.

وی با تاکید براینکه این طرح باید با توجه به جمیع ملاحظات در دستور کار مجلس قرار بگیرد، گفت: وضعیت دانشجویان مقیم انگلستان از جمله مواردی است که مسئولان در این رابطه باید در کمیسیون‌های مجلس توضیح دهند؛ این در صورتی است که مسئولان وزارت علوم هیچ‌گاه برای ارائه توضیح در این رابطه به مجلس نیامدند.

فلاحت‌پیشه قطع روابط با انگلیس را دارای شرایط خاصی دانست و افزود: درست است که این قطع رابطه بیشتر در بعد سیاسی است؛ اما همین بحث به طور قطع بر سایر روابط غیر سیاسی نیز تاثیرگذار خواهد بود.

وی همچنین معتقد است که در جریان بررسی این طرح در زمانی که به صحن می‌آید، بهتر است رویکردی وحدت محور داشته باشیم و اضافه کرد: اگر بر قطع کامل روابط با دولت انگلیس تاکید داریم باید به صورت اقناعی عمل کنیم؛ اما اگر کاهش روابط را درنظر داریم باید دست وزارت امور خارجه را باز بگذاریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: تحصیل فرزندان مسئولان در انگلستان یکی از مواردی بود که موضوع قطع رابطه را تقویت کرد، به طوری که برخی از نمایندگان معتقدند که تحصیل فرزندان مسئولان خلاف مصالح مربوط به رابطه با انگلیس است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet