هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آوایی:

سفرکلینتون به منطقه برای ترویج ایران‌هراسی است

سرویس بین الملل
**عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هدف سفر مقامات آمریکایی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و چین را به منظور ترویج ایران‌هراسی عنوان کرد و افزود: این اقدامات مقامات کاخ سفید پس از شکست پروژه‌هایشان درقبال تهران، همچون تحریم‌ها صورت می‌گیرد.
یکشنبه 19 دی 1389 ساعت 17:10

"سید احمد آوایی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به سفر وزیر خارجه آمریکا به سه کشور امارات، عمان و قطر و سفر وزیر دفاع این کشور به چین که یکی از محورهای مذاکرات در این سفرها موضوع ایران اعلام شده است، گفت: آمریکایی ها یک روز در منطقه با یک اشاره تصمیماتی می‌گرفتند ولی در حال حاضر جمهوری اسلامی معادلات آنها را عوض کرده است.

نماینده دزفول با اظهار اینکه عملا پس از پیروزی انقلاب اسلامی می توان تاریخ منطقه را به دو قسمت تقسیم کرد، افزود: برای نمونه شرایط لبنان قبل از انقلاب با پس از انقلاب کاملا متفاوت شده است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها عملا پس از پیروزی انقلاب در اعمال سیاست‌های خود در منطقه ناکام مانده‌اند، افزود: وقتی که آنها با تحمیل جنگ تحمیلی نتوانستند جمهوری اسلامی را از پا در بیاورند با لشکرکشی به کشورهای افغانستان و عراق سعی کردند تهران را تحت فشار بگذارند تا تسلیم خواسته های آنها شود در حالی که خودشان در باتلاق این کشورها گرفتار شده و با کلی کشته نه راه پیش دارند و نه راه پس.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اعمال تحریم های مختلف آمریکا ازاول انقلاب تاکنون علیه ایران، گفت: به دلیل اینکه آنها با اعمال تحریم‌های متعدد نتوانستند تهران را تسلیم خواسته‌های خود کنند سعی می کنند با ورود از راه های دیگر به جمهوری اسلامی فشار بیاورند.

آوایی یکی از این راه‌ها را ترویج سیاست ایران هراسی در منطقه عنوان کرد و افزود: آمریکایی ها در حالی چنین سیاستی را در منطقه دنبال می کنند که هیچ وقت ایران در طول تاریخ خطری برای کشورهای همسایه نبوده است.

نماینده دزفول با یادآوری دعوت جمهوری اسلامی از برخی کشورها و نمایندگان سازمان‌های بین المللی برای بازدید از تاسیسات هسته ای ایران، گفت: دعوت تهران برای شفاف سازی و اتمام حجت با کشورها و سازمان‌های بین المللی است تا واقعیت گفته های ایران را از نزدیک مشاهده و به صداقت حرف‌های ایران پی ببرند.

وی گرفتن بهانه از دست غربی ها برای جلوگیری از طرح ادعاها علیه ایران را دلیل دیگر دعوت از نمایندگان دیگر کشورها برای بازدید از تاسیسات هسته‌ای کشورمان عنوان کرد و افزود: آمریکایی‌ها اگر فشار می‌آورند که نمایندگان کشورها برای بازدید از تاسیسات هسته ای کشورمان به ایران نیایند دلیل آن این است که اگر بیایند ببیند برای آنها تعهد آور است و باید پاسخگو باشند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000