خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/10/19 17:50:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم فلاورجان:

سهمیه سوخت گلخانه‌داران کافی نیست

**نماینده مردم فلاورجان که طبق آمار ازجمله شهرهایی است که بیشترین تعداد گلخانه تولید محصولات کشاورزی در آن فعالیت می‌کنند، از نگرانی‌های گلخانه داران در خصوص تامین سوخت مورد نیاز گلخانه‌ها خبر داد و گفت: سهمیه سوخت اختصاص یافته به گلخانه‌داران کافی نیست.

"سید ناصر موسوی لارگانی" نماینده مردم فلاورجان در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت از مشکلات گلخانه داران این شهر به دلیل افزایش قیمت گازوئیل خبر داد و گفت: بیشترین مشکلی که در هفته های اخیر از سوی مردم فلاورجان گزارش می شود، مربوط به موضوع کمبود سوخت در گلخانه هاست و بواسطه اینکه شهرستان فلاورجان دارای تعداد زیادی گلخانه‌های تولید محصولات کشاورزی است این نگرانی تبدیل به موضوعی جدی در میان مردم شده است.

موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه سهمیه در نظرگرفته شده برای گلخانه‌ها کفاف نیاز گلخانه داران را نمی دهد، گفت: با توجه به اینکه در فصل سرما هستیم و سهمیه‌ها کفاف نیاز گلخانه داران برای گرمایش گلخانه ها را نمی دهد، متاسفانه شاهد این هستیم که برخی گلخانه ها تعطیل شده اند و یا بر اثر سرما کشت گلخانه داران از بین رفته است.

نماینده فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین افزود: بسیاری از گلخانه داران نسبت به افزایش یک باره قیمت گازوئیل و کمبود آن نگران هستند، چراکه قیمت محصولات کشاورزی تولیدی آنان قیمت ثابتی نیست و احتمال دارد در فصل برداشت این محصولات با اشباع بازار بوسیله واردات قیمت محصولات تولیدی آنان تا حد زیادی کاهش پیدا کند و موجب ضرر و زیان جبران ناپذیر برای آنان شود.

وی با بیان اینکه این مشکل تنها مختص به کشاورزان شهرستان فلاورجان نیست، گفت: اخباری که از سایر نقاط کشور به دست میرسد نیز موید این موضوع است که کشاورزان و صنعتگران بعد از اجرای قانون هدفمندی با مشکلاتی مواجه شده اند که حل این مشکلات نیازمند برخی راهکارهای زود مدت مانند اعطای سهیمه بیشتر و برخی راهکاری بلند مدت مانند بهینه کردن دستگاه های مورد استفاده در این بخش هاست.

موسوی لارگانی در پایان سخنان خود با تاکید بر اهمیت اجرای قانون هدفمندی خواستار کمک سریع دولت به بخش کشاورزی در حین اجرای این قانون شد تا از تبعات منفی اجرای این قانون جلوگیری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet