ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محجوب با تاکید بر اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با کشوری:

بسیاری از بازنشستگان حقوقی بسیار کمتر از آنکه باید، دریافت می‌کنند

سرویس کمیسیون ها
**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری را نیازمند دقت و توجه سازمان تامین اجتماعی دانست و تصریح کرد: عده‌ای زیادی از بازنشستگان بسیار کمتر از حقوقی که باید، دریافت می‌کنند.
دوشنبه 20 دی 1389 ساعت 10:16

"علیرضا محجوب" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان کشوری، اظهار کرد: اظهارات و برخی قرائن نشان می‌دهد که ما در اجرای این همسان‌سازی به جزء شیوه پلکانی که درمورد حداقل‌ها اعمال شده است، در سایر موارد در سازمان بازنشستگی کشوری عمل نکردیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس، با تاکید براینکه ما در مجلس منابع کافی برای همسان‌سازی اختصاص دادیم، افزود: با توجه به اختصاص اعتبار و منابع از سوی مجلس، سازمان تامین اجتماعی نیز باید دقت و حساسیت لازم را به این موضوع نشان دهد.

محجوب با بیان اینکه ما در سازمان تامین اجتماعی 2 نوع همسان‌‌سازی داریم، گفت: یکی از همسان‌سازی‌ها که از سال 83-82 مطرح بود، به این معنا بود که بسیاری از کسانی که از این سازمان مستمری دریافت می‌کنند 2سال آخر پایان خدمتشان ملاک پرداخت بازنشستگی‌شان باشد.

وی ادامه داد: در قانون سازمان تامین اجتماعی ما تکلیفمان این است که سقف پرداخت،  2 سال آخر پایان خدمت باشد؛ اما متاسفانه امروز عده زیادی هستند که بسیار کمتر از حقوق زمان بازنشستگی، مستمری دریافت می‌کنند.

به گفته محجوب، این همسان‌سازی که قرار بود اجرا شود، متاسفانه بسیار ناقص اجرا شد که سازمان تامین اجتماعی باید نواقص موجود در این حوزه را برطرف کند.

اسفند ماه سال 87 نمایندگان مجلس با الزام سازمان تامین اجتماعی به همسان‌سازی حقوق کلیه بازنشستگان رای مثبت دادند و بنا به دستور دولت و مصوبه نمایندگان مجلس، سازمان تامین اجتماعی موظف شده‌ مستمری بازنشستگانش را برابر با مستمری بازنشستگان مشمول قانون خدمات کشوری افزایش دهد؛ این در حالی است که پس از گذشت یکسال و نیم هنوز این مصوبه هنوز به درستی اجرا نشده است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000