شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جمهوری‌خواهان کنگره از دولت آمریکا خواستار شدند

تحریم شورای حقوق بشر سازمان ملل و افزایش فشارها علیه ایران و سوریه

سرویس سیاسی
**جمهوری خواهان کنگره آمریکا با پیشنهاد طرحی خواستار افزایش فشارها علیه این دو کشور در زمینه انرژی هسته ای و تحریم شورای حقوق بشر سازمان ملل شدند.
دوشنبه 20 دی 1389 ساعت 08:37

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، جمهوری خواهان کنگره آمریکا طرح اصلاح سازمان ملل را مطرح کردند.

"ایلینا روس لتینین" رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز از برگزاری جلسه ای در کنگره با عنوان "سازمان ملل؛ مشکلات جدی و لزوم فعالیت کنگره" خبر داد.

 کمیسیون روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا مفاد این طرح را اصلاحات گسترده در سازمان ملل شامل  درخواست از دولت آمریکا برای تحریم شورای حقوق بشر سازمان ملل و خودداری از کمک به این شورا از سوی آمریکا اعلام کرد. این طرح تا زمانی باید جریان داشته باشد که وزارت خارجه امریکا تایید کند که این شورا کشورهای نقض کننده حقوق بشر را شامل نمی شود.

این طرح همچنین خواستار اعمال محدودیت‌هایی علیه کمک های آمریکا به آژانس بین المللی انرژی هسته ای وابسته به سازمان ملل است و تا زمانی که نام کشورهایی چون ایران و سوریه در لیست کشورهای حامی تروریسم است فشارها علیه این کشورها در زمینه انرژی هسته ای ادامه یابد.

جمهوری خواهان پیش‌بینی کردند علاوه بر مجلس نمایندگان که اکثریت آن را جمهوری خواهان در اخیتار دارند، مجلس سنا نیز با اکثریت دموکرات‌ها با این طرح موافقت کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000