انتخابات ریاست جمهوری
1389/10/20 12:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زمانی:

ایجاد وزارتخانه ورزش و جوانان در راستای برنامه چهارم است

**سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به تأکید برنامه چهارم بر ادغام ۲۰ درصدی سازمان‌ها گفت که مصوبه مجلس مبنی بر ادغام ۲ سازمان و ایجاد وزارتخانه جدید ورزش و امور جوانان عجولانه نیست و در راستای برنامه چهارم بوده است.

سیدجواد زمانی نماینده مردم کنگاور و سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به تصویب گزارش کمیسیون مطبوعش در خصوص ادغام سازمان‌های تربیت بدنی و ملی جوانان و ایجاد یک وزارتخانه جدید در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این مصوبه مجلس در راستای اجرای برنامه چهارم توسعه مبنی بر ادغام سازمان‌هاست.

وی افزود: نمایندگان مجلس در این راستا با بررسی دقیق این موضوع طرح مذکور را تهیه و اعضای کمیسیون اجتماعی نیز با دقت آن را بررسی کردند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص صحبت‌های رئیس جمهور مبنی بر عجولانه بودن مصوبه مجلس در این زمینه گفت: این طرح و مصوبه مجلس عجولانه نیست بلکه کار کارشناسی شده‌ای است.

زمانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این مصوبه مجلس در شورای نگهبان است و اگر شورای نگهبان آن را تأیید کند، به قانون تبدیل می‌شود لذا قابل اصلاح نیست.

این نماینده مجلس هشتم خاطرنشان کرد: به اعتقاد بنده ادغام این دو سازمان و تشکیل وزارتخانه جدید با تأخیر انجام شده و باید زودتر صورت می‌گرفت چرا‌که در برنامه چهارم نیز بر ادغام 20 درصدی سازمان‌ها تأکید شده است.

زمانی همچنین یادآور شد: این موضوع با اکثریت آرای نمایندگان در مجلس به تصویب رسیده است.

وی افزود: کاهش تعداد وزارتخانه‌ها به 17 وزارتخانه مشکلی ندارد چرا که بسیاری از وزارتخانه‌های ما قابلیت ادغام و کاهش را دارند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال می‌توان وزارتخانه‌های رفاه، کار و تعاون و وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی را به یک وزارتخانه تبدیل کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet