هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه تاکید کرد:

مذاکره با 1+5 در ترکیه به معنای اجرای بخشی از بیانیه تهران است

سرویس دیگر رسانه‌ها
**رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مذاکره با 1+5 در ترکیه به معنای اجرای بخشی از بیانیه تهران است بر لزوم خروج پرونده هسته ای ایران از ذیل فصل 7 منشور ملل متحد در مذاکرات استانبول تاکید کرد.
دوشنبه 20 دی 1389 ساعت 12:13

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با مهر، با اشاره به در پیش بودن مذاکرات ایران و کشورهای عضو 1+5 در استانبول اظهار داشت: با توجه به اینکه این دور از مذاکرات ایران با 1+5 از لحاظ شکلی یعنی محل و زمان تقریبی آن مشخص شده است پس باید این مذاکرات را از نظر محتوایی تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه مذاکره ایران با 1+5 در استانبول یعنی گام برداشتن در جهت بیانیه تهران، دربیان علت آن افزود: ترکیه یکی از اضلاع مثلث بیانیه تهران است و مذاکره در خاک ترکیه یعنی تحقق بخشی از اهداف بیانیه تهران.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با مثبت ارزیابی کردن مذاکرات ژنو3، گفت: به نظرمی رسد دستاوردهای قابل قبولی را از مذاکرات ژنو 3 بدست آورده ایم.

وی با تاکید براینکه ایران و 1+5 باید بر سر دستور کار میانه ای بین دو بسته پیشنهادی مذاکره کنند زیرا در غیر این صورت مذاکرات نتیجه ای در بر نخواهد داشت، گفت: طرف ایرانی حتما باید در مذاکرات استانبول خروج پرونده هسته ای را از ذیل فصل 7 منشور ملل متحد بخواهد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000