انتخابات ریاست جمهوری
1389/10/20 12:16:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پرویز سروری:

افزایش قیمت بلیط مترو به صلاح نیست، دولت از بخش حمل ونقل عمومی و مترو حمایت‌ کند

**نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: همین طور که دولت در بخش‌های مختلف تولیدی، اقدامات حمایتی داشته، باید در زمینه مترو و وسایل حمل و نقل عمومی، حمایت‌های خود را داشته باشد.

پرویز سروری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در جلساتی که با دولت داشتیم اعلام می‌شود که سیاست دولت پس از اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها، توسعه حمل و نقل عمومی و از طرفی عدم افزایش قیمت وسایل حمل و نقل عمومی و مترو است.

وی با بیان اینکه با اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها، هزینه‌های مترو نیز افزایش می‌یابد، گفت: از سوی دیگر به علت افزایش قیمت بنزین، مردم برای استفاده از مترو و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی هجوم می‌آورند که این امر موجب استهلاک و بالا بردن هزینه‌های مترو می‌شود.

دبیر مجمع نمایندگان تهران افزود: دولت در جلسات مختلف اعلام کرده که در این زمینه مترو و حمل و نقل عمومی اقدام خواهد کرد ما هم فکر می‌کنیم چاره کار همین است یعنی اگر دولت بر این موضع خودش اصرار دارد که افزایش قیمت بلیط حداقل تا پایان سال نباید حادث شود، از آن طرف باید اقدامات حمایتی خود را از مترو و دیگر وسایل حمل و نقل مثل اتوبوس و غیره به جا بیاورد.

وی افزود: در واقع اگر دولت در این زمینه اقدامی انجام ندهد، طبیعتا حمل و نقل عمومی تهران مثل مترو مجبور است که این افزایش قیمت‌ها را از مردم دریافت کند که با توجه به افزایش هزینه‌های مردم این موضوع به صلاح مردم نیست و بر می‌گردد به اینکه دولت در این زمینه اقدامات حمایتی خود را انجام دهد.

وی درباره اقدامات مجمع نمایندگان تهران برای این موضوع گفت: جلسات مختلفی با مسوولین داشتیم روز دوشنبه -امروز- هم مجمع نمایندگان تهران با مرادی مسوول سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها جلسه‌ای خواهد داشت تا این موضوع را بررسی کند. احتمالا استاندار تهران هم در این جلسه شرکت کند که این موضوع با استاندار هم مطرح خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet