انتخابات ریاست جمهوری
1387/05/08 10:42:00
سرویس صحن
رسایی در تذکر شفاهی:

نمایندگان ملزم به حفظ حیثیت مجلس و رعایت آیین نامه داخلی هستند

نماینده تهران گفت: رئیس مجلس باید به نمایندگانی که هنوز در هیچ کمیسیونی عضو نشده اند اخطار یا تذکر دهد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حمید رسایی در جلسه علنی روز سه شنبه با استناد به مواد 57 و 78 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: در ماده 57 تصریح شده که هر نماینده ملزم به عضویت در یکی از کمیسیون های تخصصی است و در ماده 78 هم تصریح شده که نمایندگان ملزم به حفظ حیثیت مجلس و رعایت آیین نامه داخلی هستند و اگر نماینده ای این را رعایت نکد باید از طرف رئیس به او تذکر داده شود.

وی افزود: متاسفانه بعضی از دوستان ما این موضوع را رعایت نکردند و حتی مصاحبه می کنند که ما حاضر نیستیم وارد هیچ کمیسیونی بشویم و حتی در کمیسیونی که تعیین شده است شرکت نمی کنند.

نماینده تهران یادآور شد: این برای حیثیت مجلس خوب نیست که ما اعلام کنیم که کارمان غیر قانونی است و هیات رئیسه باید به نوعی از حیثیت مجلس دفاع کند و براساس ماده 78 علیرغم اینکه تذکر شفاهی داده شده است اگر لازم است اخطار یا تذکر دیگری داده شود.

رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: من اطلاعی از اینکه تعدادی از نمایندگان چنین وضعیتی دارند ندارم و فقط یکی از دوستان این وضعیت را داشت که من به ایشان تذکر دادم و حالا اگر در کمیسیون حضور نیابند حتما تخلف کرده اند ولی به من اعلام کردند که در کمیسیون عضو خواهم شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet