خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1389/10/20 16:35:00
سرویس سیاسی

پیروزی مجدد حزب حاکم کوزوو در انتخابات مجدد پارلمانی

**نتایج اولیه انتخابات مجدد پارلمانی کوزوو خبر از پیروزی مجدد حزب حاکم این کشور داد.

به گزارش خانه ملت به نقل از رویترز، انتخابات مجدد  پارلمانی در برخی از مناطق کوزوو به دلیل اعتراض برخی از احزاب سیاسی به بروز تقلب در انتخابات دیروز یکشنبه در برخی از مناطق برگزار شد.

نتایج این انتخابات تاثیر زیادی بر آرا کسب شده از سوی حزب دموکرات کوزوو(حزب حاکم) به ریاست "هاشم تاچی" نخست وزیر این کشور نگذاشت و وی را در مرتبه اول احزاب پیروز انتخابات باقی گذاشت.

یکی از اعضای حزب حاکم در این باره اظهار داشت: حدود 20 هزار رای در انتخابات پارلمانی مجدد از دست دادیم و این تعداد کمتر از یک درصد آرا را تشکیل می دهد. در این انتخابات بسیاری از احزاب دیگر نیز آرا بسیاری را از دست دادند.

از سوی دیگر برخی از اعضای احزاب مخالف پیش بینی می کنند حزب حاکم 3 تا 5 درصد آرا را از دست بدهد. نتایج نهایی انتخابات مجدد پارلمانی کوزوو هنوز از سوی ستاد انتخابات اعلام نشده است.

حزب هاشم تاچی در انتخابات دسامبر گذشته توانست با کسب 33 درصد آرا، بیشترین آرا را به دست آورد اما این تعداد رای برای در اختیار گرفتن کرسی های لازم برای کسب اکثریت پارلمان و تشکیل دولت جدید کافی نیست بنابراین حزب حاکم کوزوو برای تشکیل دولت نیازمند ائتلاف با چند حزب کوچک دیگر است.

کوزوو کشور تازه استقلال یافته ای ست که با وجود اعلام استقلال از صربستان در سال 2008 هنوز تحت نظارت بین المللی قرار دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet