انتخابات ریاست جمهوری
1389/10/21 12:14:00
سرویس بین الملل
ابراهیمی:

سفر اخیر کلینتون به منطقه همچون گذشته بی‌ثمر است

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سفر اخیر وزیر خارجه آمریکا به کشورهای حاشیه خلیج فارس را همچون گذشته بی‌ثمر برای آنها دانست.

"حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به درخواست هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا از کشورهای حاشیه خلیج فارس مبنی بر ادامه اعمال تحریم‌ها علیه ایران، گفت: علی رغم این فشارها، جمهوری اسلامی تحریم‌ها را مدیریت، توطئه‌ها را خنثی و از همه قطعنامه ها به خوبی عبور کرده و به پیشرفت‌های چشم‌گیری دست یافته که چشم همه را از جمله آمریکا، انگلیس و صیهونیست‌ها را کور می کند.

وی با اشاره به سفر کلینتون به کشورهای حاشیه خلیج فارس برای اعمال اقدامات ضد ایرانی، گفت: بنده خدا از آن سر دنیا آمده و به کشورهای همسایه ما گفته که شما کمک کنید تا تحریم‌ها علیه ایران اجرا شود و کسی هم به حرف آنها گوش نمی‌کند و همه این اقدامات در حالی صورت می‌گیرد که کشورهای زیادی در دنیا هستند که در صف ارتباط با جمهوری اسلامی قراردارند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به سفر اخیر مقامات سوریه، عراق، ترکیه و سوئیس به ایران اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: همه این رفت و آمدها برای این است که تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی اثری نگذاشته و بیشتر کشورها به دنبال ارتباط با تهران هستند.

وی با بیان اینکه سفر اخیر وزیر خارجه آمریکا به کشورهای حاشیه خلیج فارس همانند گذشته ثمری برای آنها نخواهد داشت، افزود: حال ممکن است این کشورها در ظاهر بگویند که به درخواست آمریکایی‌ها برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران گوش می‌کنند ولی در عمل تا کنون هیچ یک از این کشورها با اقدامات غربی ها علیه ایران همراهی نکرده و ما با همه این کشورها ارتباط خوبی داریم.

هیلاری کلینتون، وزیرخارجه آمریکا که از روز شنبه سفر 4 روزه خود را به کشورهای حاشیه خلیج فارس آغاز کرده، از مقامات این کشورها خواسته که اعمال تحریم‌ها علیه ایران را حفظ کنند.

وی همچنین در دیدار با مقامات اماراتی، مدعی شده است که تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، سبب کند شدن پیشرفت‌های هسته ای ایران شده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet