هدر اصلی
1389/10/21 12:18:00
سرویس سیاسی

برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات متهم به سوء قصد به جان نماینده کنگره آمریکا

**دادگاه رسیدگی به اتهامات مظنون به سوء قصد به جان نماینده کنگره آمریکا "جارد لی لافنر" روز گذشته برگزار شد و طی آن وی به ارتکاب پنج فقره جرم متهم شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، لافنر روز گذشته در حالیکه دستانش بسته بود و موی سرش نیز تراشیده شده بود با همراهی وکیلش در دادگاه حضور یافت و به سوالات قاضی دادگاه پاسخ داد.

وی در این دادگاه به اتهام پنج فقره جرم از جمله حمله به نماینده کنگره آمریکا و مست بودن به هنگام انجام این حمله متهم شد و تمامی اتهامات را پذیرفت.

لافنر 22 ساله که پیش از این از دانشگاه اخراج شده بود روز شنبه با سوء قصد به جان "گابریله گیفوردز" نماینده آریزونا در کنگره آمریکا و شلیک گلوله به سر، وی را به شدت مصدوم کرد در این حادثه شش تن جان خود را از دست دادند و 12 نفر دیگر نیز مصدوم شدند.

یک قاضی دادگاه  و یک دختر نه ساله در میان کشته شدگان بودند.

این ترور زمانی رخ داد که گیفوردز روبه روی یک سوپرمارکت در حال صحبت با تعدادی از کسانی بود که به وی رای داده بودند.

باراک اوبامآ، رئیس‌جمهوری آمریکا یکشنبه با اشاره به حادثه تیراندازی در ایالت آریزونا از مردم این کشور خواست دوشنبه به احترام قربانیان تیراندازی یک دقیقه سکوت کنند.
اوباما طی بیانیه‌ای که کاخ‌سفید منتشر کرد، گفت: «از مردم آمریکا می‌خواهم به احترام قربانیان شهر «توسان» در آریزونا و همچنین گروهی که با مرگ مبارزه می‌کنند، یک دقیقه سکوت کنند.
طبق این گزارش، پزشکان درباره بهبود وضع جسمانی هدف اصلی تیراندازی یعنی «گابریله گیفوردز»، نماینده کنگره آمریکا ابراز امیدواری کرده‌اند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet