ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سبحانی‌نیا:

دعوت برای بازدید از تاسیسات هسته ای گامی دیگر در جهت شفاف سازی است

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دعوت از نمایندگان کشورهای مختلف برای بازدید از تاسیسات هسته ای ایران گامی دیگر از سوی جمهوری اسلامی در راستای شفاف سازی است.
سه‌شنبه 21 دی 1389 ساعت 13:03

حسین سبحانی نیا در گفت وگو با ایرنا افزود: این اقدام از سوی جمهوری اسلامی می تواند بهانه را از کشورهای غربی بگیرد و تبلیغات منفی انجام شده از سوی غرب را خنثی کند.

وی گفت: این اقدام به صراحت تلاش جمهوری اسلامی را در جهت شفاف سازی عملکردش در عرصه دانش هسته ای و قانونی بودن روند انجام کار تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی، به جهانیان اثبات می کند.

او افزود: انعکاس چنین بازدیدی در رسانه های مختلف با توجه به بی سابقه بودن آن در آستانه نشست استانبول می تواند در آگاهسازی افکار عمومی نقش تعیین کننده ای ایفا کند.

سبحانی نیا در خصوص زمان انجام بازدید نیز اظهار داشت: بطور حتم این بازید قبل از تاریخ نشست ایران با گروه 1+5 در استانبول انجام خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص اصل محور ایران در مذاکرات استانبول نیز گفت: خطوط قرمز اعلام شده از سوی ایران در مذاکرات گذشته همچنان برقرار است و تحت هیچ شرایطی از حقوق خود در بهره مندی از دانش هسته ای کوتاه نخواهیم آمد اما بطور جد آماده همکاری و شفاف سازی نسبت به عملکرد خود در این زمینه هستیم.

وی افزود: جمع بندیهای انجام شده در نشست مشترک تهران، برزیل و ترکیه نیز می تواند ملاک مذاکرات قرار گیرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000