خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/10/21 15:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی:

کشورهای 1+5 درصدد جبران اشتباهات خود در قبال ایران باشند

**رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تغییر مبنای مذاکرات از سوی ۱+۵ گفت: کشورهای غربی اگر می خواهند در مذاکرات استانبول به نتیجه برسند دست از تحریم و تهدید ملت ایران بردارند و در صدد جبران اشتباهات خود برآیند نه اینکه اشتباهی را به اشتباهات دیگر خود اضافه کنند.

غلامرضا کرمی در گفتگو با مهر، با اشاره به در پیش بودن مذاکرات ایران و کشورهای عضو 1+5 در استانبول اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همیشه از انجام مذاکرات استقبال کرده است و از هر فرصتی هم برای انجام مذاکرات استفاده نموده است.

وی با اعلام اینکه جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک کشور هسته ای در مذاکرات استانبول شرکت می کند و از حقوق هسته ای ملت ایران دفاع خواهد کرد، گفت: اگر در این مذاکرات ما فقط در خصوص مسائل هسته ای خود صحبت کنیم وقتمان را تلف کرده ایم بلکه باید در مورد موضوعات دیگری از جمله مسائل منطقه ای و بین المللی با 1+5 گفتگو کنیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در عین حال تصریح کرد: البته اگر بنا شد در مورد پرونده هسته ای خود با 1+5 گفتگو کنیم باید این گفتگو بر مبنای بیانیه تهران انجام شود.

وی با مثبت ارزیابی کردن چشم اندازمذاکرات استانبول عنوان کرد: اگر کشورهای 1+5 می خواهند در مذاکرات استانبول به نتیجه برسند باید مبنای مذاکرات را تغییر دهند و دست از تحریم و تهدید ملت ایران بردارند و به عبارتی دیگر در صدد جبران اشتباهات خود برآیند نه اینکه اشتباهی را به اشتباهات دیگر خود اضافه کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet