شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کواکبیان:

افزایش 20 برابری قیمت گازوئیل به اقشار ضعیف جامعه آسیب می‌زد

سرویس اقتصادی
**18 روز پس از اصلاح قیمت‌ها، دولت قیمت گازوئیل و برق را برای برخی مصرف‌کنندگان کاهش داد و سهمیه جدید گازوئیل با قیمت 150 تومان به اضافه یک ریال در دی‌ماه علاوه بر سهمیه‌های قبلی گازوئیل برای بخش حمل‌ونقل عمومی تعیین شد.
سه‌شنبه 21 دی 1389 ساعت 14:56

همچنین با موافقت رئیس‌جمهور، میانگین تعرفه برق بخش تجاری در بسته هدفمندی یارانه‌ها از 1200 ریال به 1000 ریال کاهش یافت.

"مصطفی کواکبیان" نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با کویر درباره این اقدام دولت گفت: مجلس در اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها دست دولت را باز گذاشت و اصلاً برای هیچ کدام از حامل‌های انرژی قیمت تعیین نکرد اما مجلس تصویب کرد، اصلاح قیمت‌ها با شیب ملایم 5 ساله صورت پذیرد.

کواکبیان افزود: پس از آن که ستاد هدفمندی یارانه‌ها قیمت اولیه گازوئیل را برای امسال لیتری 350 تومان تعیین کرد، خودشان در یک ارزیابی به این نتیجه رسیدند که این قیمت بسیار بالاست و می‌تواند سقف نهایی قیمت گازوئیل باشد چرا که الان در فوب خلیج فارس چنین قیمتی داریم و ما باید در طول 5 سال به چنین قیمتی می‌رسیدیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی قیمت هر لیتر گازوئیل از 16 تومان بیش از 20 برابر افزایش می‌یابد و به 350 تومان می‌رسد، این مسئله به طبقات ضعیف جامعه در بخش‌های حمل و نقل، کشاورزی و دامداری و حتی بخش‌های دیگری مثل کوره پزخانه‌ها و برخی نانوایی‌ها آسیب می‌رساند. بنابراین به نظر می‌رسد این تصمیم منطقی‌تر و بهتر است و لازم است درباره برخی دیگر از حامل‌های انرژی مثل CNG نیز تجدید نظر کند چون همان طور که عرض کردم باید در طول 5 سال به چنین قیمتی می‌رسیدیم ولی الان با یک شیب تند حرکت کرده‌ایم که مجلس با چنین کاری موافق نبود.

کواکبیان در پایان افزایش قیمت طلا و سکه در بازار را مربوط به قیمت جهانی آن دانست و گفت: افزایش قیمت طلا و سکه چندان به وضعیت هدفمندی یارانه‌ها ارتباط ندارد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000