انتخابات ریاست جمهوری
1389/10/21 14:30:00
سرویس اقتصادی
حسن ملک محمدی تشریح کرد

برنامه‌های عمرانی دامغان در سومین دور سفر هیأت دولت به استان سمنان

**نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، نتایج سفر مجید نامجو، وزیر نیرو که همزمان با سومین دور سفر هیأت دولت به عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهوری به دامغان رفته بود را تشریح کرد.

"حسن ملک محمدی" در گفت و گو با کویر دراین باره گفت: در سفر مهندس نامجو به عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهوری به دامغان هشت برنامه در دستور کار قرار گرفت.

وی در بدو ورود خود به شهرستان دامغان مورد استقبال امام جمعه و مسئولان محلی قرار گرفت و سپس با حضور در فردوس رضا، گلزار شهدای شهرستان دامغان نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

دیدار مردمی، دیگر برنامه نماینده رئیس‌جمهوری به دامغان بود که با بیش از 20 نفر از مراجعان ملاقات و از نزدیک مسائل و مشکلات آنان را بررسی و دستورات لازم را صادر کرد.

این ملاقات‌کنندگان از قشرهای مختلف مردم دامغان اعم از کارگر، فرهنگی، کسبه، کشاورز، صنعتگر و... بودند که در محل فرمانداری دامغان با وزیر نیرو از نزدیک ملاقات کردند و مسائل و مشکلات خود را با وی در میان گذاشتند که این ملاقات عمومی از قبل بر اساس اطلاع‌رسانی عمومی و ثبت‌نام در فرمانداری صورت گرفت. شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان دامغان دیگر برنامه نامجو در این سفر بود.

ملک‌محمدی افزود: برنامه بعدی وزیر نیرو بازدید از عملیات اجرایی شبکه آبیاری و زه‌کشی دامغان بود که در این طرح حدود 27 کیلومتر نهرهای سنتی، زه کشی، حائل‌بندی، کانال‌کشی و پوشیده می‌شود. اعتبار درنظرگرفته شده و مصوب جهت اجرای این طرح بیش از 21 میلیارد ریال برای سال 1389 است که درجریان بازدید وزیرمحترم نیرو عملیات اجرایی آن آغاز شد و حدود 30 ماه این پروژه زمان می‌برد.

نماینده دامغان ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی احداث نخستین نیروگاه بادی - خورشیدی صدمگاواتی بخش خصوصی غدیر دامغان از دیگر برنامه‌های سفر وزیر نیرو به شهرستان دامغان بود. این نیروگاه با همکاری یک شرکت دانمارکی در حال احداث است و برای ساخت آن 5/4 میلیارد دلار اعتبار در نظر گرفته شده است. بازدید از طرح تصفیه‌خانه آب شرب دامغان برنامه بعدی وزیر نیرو در جریان سفر به دامغان بود. این تصفیه‌خانه امسال 7 میلیارد و 400 میلیون تومان بودجه دارد که تخصیص صدرصدی این اعتبار به دستور وزیر نیرو صادر شد و ان‌شاءالله تا اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

ملک محمدی اضافه کرد: همچنین نامجو در این سفر از عملیات اجرایی احداث کمربندی جدید دامغان، باند دوم راه دامغان به سه راهی فولاد محله و احداث تقاطع غیرهمسطح در سه‌راهی امیریه دامغان، بازدید کرد. درجریان این سفر، باند دوم جاده دامغان به چشمه علی و پل جدید این مسیر افتتاح شد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی همچنین از افتتاح کارخانه کربنات کلسیم آهوان در غرب دامغان در جریان سفر استانی هیأت دولت به استان سمنان خبر داد و افزود: این کارخانه در زمینی به مساحت 40 هزار مترمربع و زیربنای 3 هزار و 646 مترمربع بهره‌برداری شد. این کارخانه با سرمایه‌گذاری ثابت 133 هزار و 527 میلیون ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفته و اشتغال‌زایی برای 70 نفر را دربردارد. آهک هیدراته به ظرفیت سالانه 38 هزار تن و کربنات کلسیم رسوبی به ظرفیت سالانه 20 هزار تن از تولیدات این کارخانه است. احتیاج 200 تنی سنگ آهک این واحد صنعتی از معادن استان سمنان تأمین می‌شود.

ملک‌محمدی همچنین گفت: پس از این همراه وزیر محترم نیرو در جلسه هیأت دولت شرکت کردیم. در این جلسه، مصوباتی که قبلا با مسئولان اجرایی جمع‌بندی شده بود، در کارگروه‌های تخصصی مورد بررسی نهایی قرار گرفت و در نهایت به تصویب هیأت دولت رسید. نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی نیز پیشنهادهایی ارائه کردند که مورد توجه اعضای محترم هیأت دولت قرار گرفت. برای کل استان سمنان بیش از 200 طرح به تصویب رسیدکه برخی از این مصوبات برای کل استان برکاتی همراه دارد و برخی دیگر مختص شهرهای مختلف استان سمنان است که ان‌شاءالله در شماره‌های بعدی هفته‌نامه کویر سمنان، جزئیات بیشتری از این طرح‌ها به‌ویژه درمورد دامغان دراختیار مردم فهیم و باایمان این حوزه انتخابیه اعلام خواهدشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمنا از افتتاح دو طرح فرهنگی و یک طرح معدنی در روز شنبه، همزمان با ولادت باسعادت امام محمد باقر(ع) در دامغان خبر داد و گفت: عملیات اجرایی ساخت دانشکده علوم و معارف قرآنی دامغان در مراسمی با حضور حجت‌الاسلام علی محمدی، نماینده ولی‌فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، علی‌محمد راغبی رئیس دانشکده علوم و معارف قرآنی کشور، استاندار سمنان، جمعی از مسئولان استان و شهرستان دامغان در کیلومتر 2 جاده دامغان ـ سمنان مقابل دانشگاه پیام نور رسماً آغاز شد.

این دانشکده که ساخت آن با پیگیری نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی و کسب مجوز از سوی شورای گسترش آموزش عالی کشور احداث می‌شود، در زمینی به مساحت 10 هکتار شامل بخش‌های آموزشی، پژوهشی و خوابگاه‌های دانشجویی بوده و با اعتبار اولیه 200 میلیون تومان و و پذیرش دانشجو در مهرماه سال 1390 آغاز به کار می‌کند.

ملک‌محمدی طرح دیگر فرهنگی که شنبه عملیات اجرایی آن آغاز شد را گسترش زیارتگاه بکیربن‌اعین در دامغان اعلام کرد و افزود: عملیات اجرایی زیارتگاه بکیربن‌اعین به عنوان قطب فرهنگی دامغان آغاز شد.

وی همچنین خبر داد: شنبه کلنگ احداث کارخانه فرآوری زغال در دامن کوه به زمین زده شد که از سوی بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet