هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یادداشت مقدسی

منطقه ویژه اقتصادی بروجرد، نور امید رفع معضل بیکاری

سرویس اقتصادی
**هادی مقدسی در یادداشتی که در هفته نامه شهاب منتشر شده است منطقه ویژه اقتصادی بروجرد را نور امید رفع بیکاری در استان خوانده است.
سه‌شنبه 21 دی 1389 ساعت 17:27

امیدواریم با اجرایی شدن طرح منطقه ویژه اقتصادی بروجرد و همچنین تمهیداتی که دولت برای انتقال بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی از تهران به سمت شهرستان‌ها در نظر گرفته است بتوانیم ضریب بیکاری در استان لرستان را به حداقل ممکن برسانیم.

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بروجرد 28 آذرماه در مجلس به تصویب نهایی رسیدو به همین خاطر، دوهزار هکتار زمین برای ایجاد فاز نخست این منطقه اختصاص یافته است. این زمین در ابتدای محور بروجرد - اراک برای اجرای این طرح بزرگ در نظر گرفته شده است.

برای ایجاد فاز یک منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان بروجرد صد میلیارد تومان اعتبار نیاز است که اگر اعتبار مورد‌نیاز تأمین شود و سازمان شروع به کار کند، منطقه ویژه اقتصادی بروجرد فعالیت خود را در سال 90 آغاز خواهد کرد. با شروع کار فاز نخست کارخانجات و واحدهای تولیدی و بخش خصوصی وارد این منطقه شده و در راستای توسعه آن اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

 فازهای بعدی این منطقه نیاز به موقعیت و زمین دارد که با هماهنگی منابع طبیعی بروجرد نسبت به تأمین آن اقدام خواهد شد. منطقه ویژه اقتصادی به اندازه‌ای بزرگ هست که بتواند چندین شرکت بزرگ تولیدی را در خود جای دهد. در حال حاضر نیز مراحل تصویب آن پشت سر گذاشته شده است و الان به دنبال تشکیل سازمان منطقه ویژه هستیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000