خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1389/10/21 19:12:00
سرویس فرهنگی

جزئیات جلسه رییس کمیته تربیت‌بدنی و جوانان مجلس با سعیدلو

**رییس کمیته جوانان و ورزش مجلس شورای اسلامی از بررسی مشکلات پس از تصویب طرح وزارت ورزش و جوانان با رییس تربیت بدنی کشور خبر داد.

"جلال یحیی‌زاده فیروزآبادی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه امروز  خود با سعیدلو، تاکید کرد: با توجه به بحث‌ها و اختلاف نظرهای شدیدی که پس از مصوبه مجلس در خصوص ادغام دو سازمان تربیت بدنی و ملی جوانان و تشکیل وزرات ورزش و جوانان پیش آمد، این جلسه برگزار شد تا تمام مشکلات و ابهامات بر طرف شود.

نماینده مردم تفت و میبد با بیان اینکه سفرهای سعیدلو به قطر و امارات برگزاری جلسه را به تاخیر انداخته بود، گفت: در جلسه امروز، طرح تشکیل وزارت ورزش و جوانان به طور کامل و شفاف توضیح داده شد و تاکید کردیم فدراسیون‌ها نباید رفتار نادرستی با مجلس داشته باشند.

یحیی زاده ادامه داد: همچنین در این جلسه یادآور شدم، اگر در این طرح ایراد قانونی یا منع شرعی وجود دارد، بدون آنکه شان مجلس را زیر سوال ببرند باید نکات مورد نظر را به شورای نگهبان ارسال کنند چراکه شورا مسئول تشخیص مغایرت مصوبات با قانون و شرع است.

به گفته این نماینده، در این جلسه تاکید شد که مجلس به هیچ وجه شخصی را برای وزارت ورزش پیشنهاد نکرده است بلکه انتخاب وزیر ورزش مانند دیگر وزرا بر عهده رییس جمهور کشور است و مجلس حق دارد در خصوص شخص مورد نظر رای بدهد.

رییس کمیته تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه در این جلسه تذکر داده شد تا دیگر با مجلس چنین برخوردهایی صورت نگیرد، تصریح کرد: در انتهای جلسه به مشکلاتی در خصوص مسابقات گوانگجو و فدراسیون ها رسیدگی شد و تاکید کردیم مجلس به دنبال بهبود وضع ورزش کشور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet