هدر اصلی
1386/05/17 09:01:00
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون صنایع با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل جلسه داد

کمیسیون صنایع روز سه شنبه به منظور بررسی سیاست‌های اصل ۴۴ در حوزه وزارت صنایع،‌ ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با حضور داوود دانش جعفری ـ وزیر امور اقتصادی و دارایی ـ و معاونان وزیران ارتباطات و صنایع و معادن تشکیل جلسه داد.

به گزارش خانه ملت، در این جلسه نگرانی‌های نمایندگان درخصوص اینکه با واگذاری سهام عدالت، مدیریت مربوط به بنگاه‌های اقتصادی به چه صورت خواهد بود، مطرح شد.

هم‌چنین در رابطه با شرکت‌هایی که زیان‌ده هستند مباحثی مطرح گردید با این مضمون که اگر این شرکت‌ها بخواهند در قالب شرکت‌های مادر تخصصی و یا در قالب سبدی از سهام واگذار شوند، این امر باعث ضعف، زیان دهی و کاهش ارزش سهام می‌شود، بنابراین نیاز به یک اصلاح ساختار از نظر اداری، فنی و تکنولوژی دارند.

نمایندگان نگرانی های خود را نسبت به خرید سهام شرکت‌های دولتی از سوی نهادهای عمومی و تبدیل شرکت‌ها و موسسات دولتی به شبه دولتی مطرح کردند که وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به نمایندگان اظهار د اشت که مسائل و مشکلاتی که از این تبدیل دولتی و شبه‌دولتی شدن دچار آن شدیم را در واگذاری شرکت‌های سرمایه‌گذاری مربوط به بانک‌ها محدود می‌کنیم، تا سقفی از سهام را داشته باشند تا از مالکیت دولتی به مالکیت عمومی تبدیل نشویم.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet