هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه:

اسناد جاسوسی‌موساد به سازمان‌ملل ارائه شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
**رئیس کمیته روابط خارجی مجلس باید این اسناد به عنوان اسناد مقابله با تروریسم اسرائیلی به سازمان ملل ارائه شود، گفت: با این اقدام از حقانیت جمهوری اسلامی در مقابله با تروریسم دفاع کرده ایم و از سوی دیگر این اقدام در دیپلماسی عمومی هم تاثیرگذار است.
چهارشنبه 22 دی 1389 ساعت 10:04

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با مهر، با اشاره به انتشار خبر نفوذ ایران در شبکه جاسوسی موساد و دستگیری 10 عامل تروریستی اظهارداشت: دستگاه اطلاعاتی ضد جاسوسی جمهوری اسلامی ایران از دستگاههای بسیار قوی در منطقه است.

وی ادامه داد: در طول 31 سال گذشته دستگاه اطلاعاتی ایران به نوعی در تقابل با دستگاههای جاسوسی پیشرفته منطقه و خارج از منطقه قرار گرفته است و به توان عملیاتی لازم رسیده است و از این جهت این یک پیام آشکار برای کشورهایی است که در مقابل ایران سیاست جاسوسی پیش گرفته اند.

فلاحت پیشه تصریح کرد: معتقدم باید این اسناد به عنوان اسناد مقابله با تروریسم اسرائیلی به سازمان ملل ارائه شود .

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس ارائه اسناد به سازمان ملل در این خصوص را از دو جنبه حائز اهمیت خواند وگفت: در مرحله اول با این اقدام از حقانیت جمهوری اسلامی در مقابله با تروریسم دفاع کرده ایم و از سوی دیگر این اقدام در دیپلماسی عمومی هم تاثیرگذار است و نشان می دهد بازیگران منطقه در موضوع تروریسم نقش منفی دارند و عمدتا بانی تروریسم در منطقه هستند.

وی گفت: ما انتظار داریم در قالب اسناد رسمی مسائل موجود به سازمان ملل و عرصه دیپلماسی عمومی ارائه شود.

فلاحت پیشه با اشاره به این گفته وزیر اطلاعات که در قبال این اقدام موساد با رژیم صهیونیستی مقابله اطلاعاتی می کنیم، یادآور شد: تقابل اطلاعاتی ایران و موساد از دهه های گذشته شکل گرفته است اما به میزانی که آنها به تجهیزات روز جاسوسی و اطلاعاتی مجهز می شوند به همان میزان کیفیت مقابله در ایران پیش می رود و به طور معمول ایران در این زمینه موفق عمل می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این پیام واضحی برای اسرائیل است. این کشور در تحولات جدید منطقه بیشترین استفاده را از فروپاشی شوروی کرد و سرویس اطلاعاتی خود را در قفقاز و آسیای میانه شمول داد سپس این سیاست را در افغانستان و عراق پیش گرفتند.

وی ادامه داد: این به نوعی به معنای اعلام جنگ سرد اطلاعاتی با رژیم صهیونیستی است. دو دستگاه قوی اطلاعاتی در منطقه این جنگ سرد را در مقابل هم انجام می دهند.

فلاحت پیشه تصریح کرد: معتقدم خیلی از کشورهای عربی به خاطر ضعف سیستم اطلاعاتی در عرصه سیاسی و نظامی دچار ضعف در مقابل رژیم صهیونیستی شدند اما توان اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران باعث شده است که این ضعف در تقابل بین ایران و رژیم صهیونیستی شکل نگیرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000