خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1387/05/08 12:19:00
سرویس سیاسی
به دلیل بدرفتاری اماراتی‌ها با ایرانیان

حیدرپور خواستار احضار سفیر امارات از سوی وزارت امور خارجه ایران شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بدرفتاری اماراتی‌ها با ایرانیان خواستار احضار سفیر امارات از سوی وزارت امور خارجه ایران شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، عوض حیدرپور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جمع خبرنگاران با اظهار به اینکه حق سرمایه گذاران ایرانی در امارات و بخصوص در دبی توسط افرادی که اسپانسر یا کفیل آنها می شوند، اجحاف و ظلم می شود، گفت: این اسپانسرها از خاندان آل مکتوم که حاکم بر امارات هستند بوده و رفتار آنها با سرمایه گذاران ایرانی به گونه ای است که در طول یک سال گذشته بیش از صد نفر از بازرگانان و تجار و سرمایه گذاران ایرانی به بهانه های واهی به مراجع مختلفی در امارات کشانده شدند و تحت شدیدترین اهانت ها و بازجویی ها قرار گرفتند.

وی با اشاره به زیرپا گذاشته شدن اصول حقوق بشر توسط اماراتی ها ادامه داد: متاسفانه اماراتی ها پس از طی یک بازی اطلاعاتی اموال سرمایه گذاران ایرانی را مصادره و آنها را با جیب خالی و پابرهنه از امارات اخراج می کنند.

حیدرپور خاطرنشان کرد: از وزارت خارجه می خواهم تا این موضوع را به مسئولین و روسای کشور امارات منعکس کند و با یک بررسی دقیق جلوی اجحاف حق ایرانیان گرفته شود.

وی تاکید کرد: وزارت خارجه باید با احضار سفیر امارات در تهران توضیحات لازم را به ایشان دهد و از وی بخواهد تا اعتراض ایران را به گوش حاکمان اماراتی بخصوص حاکمان دبی برساند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: هر گونه اطلاعی که مورد نیاز مراجع رسیدگی کننده باشد توسط هموطنان ایرانی که در حق آنها اجخاف صورت گرفته به مسئولین امارات ارائه خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet