هدر اصلی
1387/05/08 14:14:00
سرویس بین الملل

وزیر امور خارجه سوریه با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد

" ولید معلم " وزیر امور خارجه سوریه پیش از روز سه شنبه با "دکتر علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و در باره مناسبات دوجانبه گفت و گو کرد .

به گزارش خانه ملت ، رییس مجلس شورای اسلامی با ابراز خشنودی از روند روبه رشد مناسبات دوستانه ایران و سوریه گفت : برغم وجود روابط بسیار دوستانه و گرم میان دوکشور در زمینه های گوناگون ، هنوز ظرفیت های فراوانی برای ارتقا و تعمیق مناسبات سیاسی و اقتصادی وجود دارد که باید از آنها در راستای منافع دوملت استفاده کرد .

وی با تاکید برعزم جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات همه جانبه با سوریه ،  به وضعیت حساس منطقه و لزوم استمرار همکاری ها و رایزنی های دوکشور در سطوح مختلف اشاره کرد و گفت :ایران و سوریه به عنوان دوکشور مهم در جهان اسلامی نقش مهمی در مقابله با تهدیدات جاری علیه مسلمانان دارند .

لاریجانی همچنین نقش مجالس را در پیشبرد همکاری های دوکشور بسیار با اهمیت توصیف کرد و افزود : مجلس شورای اسلامی از هر اقدامی برای تقویت و تحکیم روابط با سوریه حمایت   می کند ."

براساس این گزارش وزیر امور خارجه سوریه نیز در این دیدار انتخاب دکتر لاریجانی به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت و سلام گرم مقامات کشورش را به  وی ابلاغ کرد .

ولید معلم روابط ایران و سوریه را راهبردی توصیف کرد و گفت : ایران نقش مهمی در منطقه دارد و سوریه برای توسعه مناسبات همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه ای قایل است .

وزیر خارجه سوریه تصریح کرد : همکاری های دوکشور در مسایل منطقه ای و بین المللی تاکنون نتایج مثبتی برای ملت های منطقه داشته است .

وی دیدگاه دوکشور را در زمینه تحولات بین المللی و منطقه ای بسیار  نزدیک خواند و بر ضرورت استمرار مشورت های منظم تاکید کرد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet