هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کرمی:

1+5 برای نتیجه بخش بودن مذاکرات مواضع خود را تغییر دهد

سرویس بین الملل
**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات پیش روی ایران با غربی‌ها، اعلام کرد: اگر آمریکایی‌ها و 1+5 می‌خواهند در مذاکرات استانبول نتیجه بگیرند، باید در مواضع خود تغییر ایجاد کنند.
پنج‌شنبه 23 دی 1389 ساعت 14:05

"غلامرضا کرمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به برخی فضاسازی‌ها که علیه ایران در آستانه مذاکرات ایران با گروه 1+5 در شهر استانبول ترکیه ایجاد شده است، گفت: براساس روال گذشته، جمهوری اسلامی همواره از موضع مذاکره حمایت کرده و الان هم تهران دارای همین دیدگاه است و در این راستا طرح ادعاها از سوی کشورهای غربی علیه ایران چیز جدیدی نیست.

نماینده کرمان و راور با تاکید بر اینکه موضع ایران، موضع روشنی است، خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی‌ها و 1+5 می‌خواهند از مذاکرات استانبول نتیجه بگیرند باید آنها در مواضع خود در قبال تهران تغییر ایجاد کنند.

کرمی با اظهار اینکه در مذاکرات استفاده از روش تحریم و زبان تهدید و تطمیع نتایجی برای گروه 1+5 نخواهد داشت، افزود: غربی‌ها اگر می‌خواهند در مذاکرات با جمهوری اسلامی نتیجه بگیرند باید در نحوه برخورد با تهران تغییر ایجاد کرده و بدانند که با روش‌های قبلی نتیجه‌ای برای آنها حاصل نخواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه برای نتیجه بخش بودن مذاکرات ایران و غرب، باید گوش شنوایی برای شنیدن حرف های تهران وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: در صورت شنیده شدن حرف های ایران می توان با غربی ها در خصوص برخی موضوعات مشترک در عرصه جهانی همکاری کرد و به نتیجه رسید.

قرار است مذاکرات ایران با پنج عضو دایم شورای امنیت (آمریکا، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به علاوه آلمان موسوم به گروه 1+5 در اول و دوم بهمن‌ماه در شهر استانبول ترکیه بر روی مسایل و موضوعات مشترک برگزار شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000