هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی

مسئولین در اجرای پروژها اهتمامی به فرآورده‌های پژوهشی ندارند

سرویس کمیسیون ها
**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه پژوهش بنیادی ترین مرحله توسعه است گفت: عدم استفاده مسئولان از فرآورده‌های عمرانی در اجرای پروژه ها موجب بی‌انگیزه شدن پژوهشگران شده است.
پنج‌شنبه 23 دی 1389 ساعت 18:00

"علی حسینی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در خصوص اهمیت پژوهش در توسعه کشور و رسیدن به اهداف سند چشم انداز 20 ساله گفت: پژوهش بنیادی ترین مرحله توسعه محسوب می شود و از آنجا که انجام هر کاری نیازمند یک شناخت واقعی است این شناخت باید از طریق پژوهش به دست آید.

نماینده مردم نیشابوردر مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بدون پژوهش نمی توان در انجام کارهای بزرگ موفق بود، گفت: بدون انجام پژوهش در امور کلانی همچون مسائل اقتصادی و عمرانی و فرهنگی نمی توانیم به یک مدل موفق و مناسب با شرایط جامعه دست یابیم.

وی ادامه داد: در کشور ما توجه کافی به امر پژوهش صورت نمی گیرد، مسئولین در استفاده از فرآورده های پژوهشی اهتمام ندارند و این باعث کم شدن انگیزه پژهشگران و سازمان های پژوهشی می شود، بسیاری از پژوهش های انجام شده در کتابخانه های ما خاک می خورد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: باوجود اینکه در سال های اخیر سعی شده است به امر پژوهش توجه بیشتری شود؛ اما باز هم سازمان های پژوهشی و پژوهشگران ما  از نظر بودجه مالی نسبت به کشورهای پیشرفته و حتی برخی کشورهای توسعه نیافته در مضیقه هستند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000