هدر اصلی
1387/05/10 23:08:00
سرویس بین الملل

لاریجانی :اراده ایران بر گسترش روابط با کشورهای آفریقایی قرار دارد

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی گفت : اراده ایران بر گسترش و تقویت هر چه بیشتر روابط با کشورهای آفریقایی به ویژه آفریقای جنوبی قرار دارد .

به گزارش روز پنج شنبه خانه ملت ، " علی لاریجانی " در این دیدار خاطر نشان کرد : به رغم روابط دوستانه فی مابین، ظرفیت های دو کشور برای توسعه و تحکیم روابط همه جانبه، بسیار بیشتر از حد کنونی است .
لاریجانی اظهار امیدواری کرد : با استفاده از امکانات و توانایی های دو کشور در عرصه های گوناگون شاهد جهش مناسبی در روابط اقتصادی ، سیاسی و همکاری های بین المللی باشیم .
رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر نقش موثر مجالس در توسعه و تعمیق همکاری های فی مابین ، آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای گسترش روابط پارلمانی به ویژه در مجامع بین المللی مورد تاکید قرار داد.
در این دیدار ، وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی نیز با تاکید بر اهمیت راهبردی توسعه مناسبات با ایران، برای کشورش گفت: " هیچ مانعی برای توسعه همکاری های دوستانه با ایران وجود ندارد" .
خانم زوما از انرژی ،‌توریسم ، ساخت مسکن ،امور بانکی ، بهداشت و صنایع به عنوان مهمترین زمینه های توسعه همکاری های دو کشور در آینده نام برد .
وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی همچنین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را موفق خواند و افزود : توافقات بسیاری برای گسترش و تعمیق همکاری های اقتصادی ، تجاری و سرمایه گذاری مشترک انجام گرفت .
وی با تاکید مجدد بر حمایت کشورش از فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران گفت : هیچ دلیلی برای فشار به ایران وجود ندارد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet