هدر اصلی
1389/10/25 16:03:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی تاکید کرد:

صندوق توسعه ملی، فرصتی برای حل مشکل اشتغال

**عضو کمیسون اقتصادی مجلس، اجرای صحیح قانون برنامه پنجم و استفاده از فرصت صندوق توسعه ملی را راه حل مشکل اشتغال در کشور عنوان کرد و گفت: اگر از صندوق توسعه ملی و ظرفیت‌های آن برای ایجاد زیرساخت‌های اقتصادی کشور به درستی استفاده شود، مشکل بیکاری برای همیشه حل خواهد شد.

"فرهاد دلق پوش" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به واریز ۲۰ درصد از درآمدهای نفتی کشور به صندوق توسعه ملی بر اساس برنامه پنجم توسعه کشور، بر لزوم سیاست گذاری صحیح در مورد استفاده از منابع این صندوق تاکید کرد.
دلق پوش با بیان اینکه از منابع صندوق توسعه برای ایجاد زیرساخت‌های اقتصادی در کشور باید به خوبی بهره برد، گفت: پتانسیل صندوق توسعه ملی برای حل مشکل اشتغال کشور پتانسیل خوبی است که در صورت سیاست گذاری درست، می‌تواند مشکل بیکاری در کشور را برای همیشه ریشه کن کند.
نماینده مردم آستارا با بیان اینکه رویکرد تمام بخش‌های برنامه پنجم اعم از صنعت و کشاورزی بر ایجاد اشتغال در کشور بوده است، افزود: نمی‌توان موضوع توسعه را در کشور مطرح کرد و از کنار معضل اشتغال با بی‌تفاوتی گذشت؛ چرا که راه برون رفت از مشکلات اقتصادی واجتماعی در ایجاد اشتغال و سیاست گذاری مناسب برای توسعه اقتصادی کشور خلاصه می‌شود.
موضوع صندوق توسعه ملی، اولین بار در سال ۸۷ در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شد. در پیش‌نویس طرح تشکیل صندوق توسعه ملی، هدف از تشکیل این صندوق ارائه تسهیلات ارزی به بخش‌های خصوصی، تعاونی و عمومی غیردولتی با هدف توسعه سرمایه‌گذاری اعلام شد. مجمع تاکید کرده بود که صندوق توسعه ملی باید از استقلال کافی برخوردار باشد و تغییرات مدیریت سیاسی تاثیری بر سیاست گذاری‌های آن نداشته باشد. موضوع صندوق توسعه ملی بار دیگر با گنجانده شدن آن در لایحه برنامه پنجم توسعه در میان افکار عمومی مطرح شد و نمایندگان تمام تلاش خود را کردند تا در تصویب اساسنامه این صندوق موضوع اشتغال را مد نظر داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet