آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلالی با اشاره به سفر نمایندگانی برای بازدید از تاسیسات هسته‌ای ایران:

بازدیدها نشانگر سلامت فعالیت هسته‌‌ای ایران است

سرویس بین الملل
**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدام جمهوری اسلامی ایران در دعوت از نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی برای بازدید از تاسیسات هسته‌ای را نشانگر شفافیت و سلامت فعالیت های هسته‌ای کشورمان عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: این اقدام بیانگر آن است که کشور ما هیچ فعالیت پوشیده و پنهانی را دنبال نمی‌کند و تنها به دنبال استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای است و این فعالیت ها را در منظر افکار عمومی دنیا و با وجود همه فشارها دنبال خواهد کرد.
شنبه 25 دی 1389 ساعت 16:29

"کاظم جلالی" نماینده شاهرود در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص سفر نمایندگان سازما‌های بین المللی به ایران به منظور بازدید از تاسیسات هسته‌ای، اظهار داشت: با وجود آنکه بازرسان آژانس در ایران حضور دارند و دوربین‌های آژانس در تاسیسات هسته‌ای مستقر است اما جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی کرده که همه کشورهایی که علاقمند هستند فعالیت‌های هسته‌ای ایران را از نزدیک مشاهده کنند می توانند از این تاسیسات و روند فعالیتی آن بازدید کنند.

وی این اقدام را نشانگر شفافیت عملکرد هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: این اقدام ایران اوج شفافیت و سلامت فعالیت هسته‌ای کشورمان و بیانگر آن است که کشور ما هیچ فعالیت پوشیده و پنهانی را دنبال نمی کند و تنها به دنبال استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای است و این فعالیت‌های را در منظر افکار عمومی دنیا و با وجود همه فشارها دنبال خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با اشاره به اقدام اتحادیه اروپا در رد درخواست ایران مبنی بر بازدید از تاسیسات هسته‌ای، خاطرنشان ساخت: این اقدام اعتماد ساز جمهوری اسلامی ایران فرصتی برای کشورهای اروپایی بود تا اگر ابهامی نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای ما دارند مرتفع کنند، ولی اینکه این کشورها صلاح ندیده‌اند از این فرصت استفاده کند به خود آنها بازمی گردد. آنها باید بدانند که در دنیا بیش از 200 کشور وجود دارد و دنیا محدود به همین 25 کشور اروپایی نمی شود.

جلالی تصریح کرد: آنها به خوبی از نقش تاثیرگذار این اقدام  ایران در شفاف‌سازی و اعتمادسازی فعالیت‌های هسته‌ایش در جامعه بین الملل آگاهند از این رو به دنبال پیچیده کردن موضوع و سنگ‌اندازی هستند.

 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه به اظهارات اخیر رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه "مذاکرات استانبول پیرامون فعالیت‌های هسته‌ای ایران دنبال خواهد شد" اشاره کرد و گفت: نتایج مذاکرات ژنو همان چیزی است که بعد از مذاکرات توسط آقای جلیلی به عنوان نماینده گروه مذاکره کننده ایرانی اعلام شد و مذاکرات استانبول نیز در راستای همان توافقات دنبال خواهد شد  ولی متاسفانه خانم اشتون خلاف تعهدات ژنو موضع گیری می کنند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار