آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده مردم سپیدان:

آسیب‌پذیری بافت‌های فرسوده بسیار بالاست

سرویس کمیسیون ها
**نماینده مردم سپیدان از درصد بالای آسیب‌پذیری بافت فرسوده در برابر حوادث غیرمترقبه سخن گفت.
شنبه 25 دی 1389 ساعت 16:32

عنایت‌الله هاشمی در گفت‌وگو با خبرمجلس با اشاره به زلزله‌های اخیر در برخی از شهرهای استان فارس به روزنامه «خبر جنوب» فارس گفت: خانه‌های روستایی عموماً به شیوه سنتی و با استفاده از خشت و گل ساخته شده‌اند و به این دلیل مقاومت آنها در برابر حوادثی چون زلزله پایین است.

هاشمی گفت: در روستاهایی که زلزله حادث شده است، شاهد هستیم که بیشتر تخریب‌ها مربوط به بافت قدیمی و فرسوده و خانه‌هایی است که به شیوه سنتی و بدون رعایت اصول مهندسی ساخته شده‌اند.نماینده مردم سپیدان گفت: زلزله‌های اخیر و تخریب مناطق روستایی به ویژه بافت فرسوده نشان‌دهنده این مهم است که باید توجه ویژه‌تری به احیای بافت فرسوده و نظارت بیشتر بر ساخت و اجرا صورت بگیرد. هاشمی ادامه داد: البته وضعیت به نسبت گذشته بسیار مطلوب‌تر شده است. دولت اعتبارات ویژه‌ای به این منظور در نظر گرفته و نظارت‌ها نیز بر ساخت‌و‌سازها افزایش یافته است.

نماینده مردم سپیدان در ادامه با اشاره به مسکن‌مهر گفت: این طرح از جمله اقدامات قابل‌تقدیر دولت است که با تسهیلات فراوانی که ارائه می‌دهد، زمینه را برای خانه‌دار شدن قشر متوسط و ضعیف جامعه فراهم ساخته است. در عین حال که گسترش و توسعه آن می‌تواند یکی از راه‌های مناسب برای جایگزینی بافت‌های فرسوده و آسیب‌پذیر باشد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000