هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون امنیت ملی:

بازدید نمایندگان کشورها از تاسیسات اتمی یک ابتکار بزرگ هسته‌ای بود

سرویس دیگر رسانه‌ها
**غلامرضا کرمی حضور نمایندگان 120 کشور جهان برای بازدید از تاسیسات اتمی کشورمان را یک ابتکار بزرگ هسته‌ای خواند و گفت: نمایندگان کشورها باید ببینند که چیزی غیر از آنچه که اعلام شده در ایران وجود ندارد.
شنبه 25 دی 1389 ساعت 19:01

غلامرضا کرمی نماینده مردم کرمان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به بازدید نمایندگان 120 کشور جهان از تأسیسات اتمی کشورمان، گفت: طی سال‌های اخیر جمهوری اسلامی ایران بر اساس قوانین بین‌المللی و برنامه‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فعالیت‌های هسته‌ای خود را در قالب قوانین موجود پیش برده و هرگز در این راستا دچار خطا نشده است.

وی افزود: امروز ایران به عنوان یک کشور هسته‌ای مطرح شده است ومسئولان همواره سعی کرده‌اند که با شفافیت تمام و در حالی که بازرسان آژانس نیز بر فعالیت‌های هسته‌ای نظارت دارند، فعالیت‌های اتمی را پیش ببرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به کارشکنی قدرت‌ها در دستیابی کشورمان به فناوری هسته‌ای، اظهار داشت: کشورهای توانمند هسته‌ای با توجه به عضویت جمهوری اسلامی در آژانس انرژی اتمی وظیفه داشتند که به کشورمان برای تأمین نیازهای هسته‌ای و دستیابی به فعالیت‌های نوین همکاری کمک کنند، اما آنها نه تنها این کار را نکردند بلکه در سال‌های اخیر با کارشکنی فراوان و نشان دادن خوی استکباری خود که با اعمال تحریم هم همراه بود، در جهت دست نیافتن کشورمان به انرژی پاک هسته‌ای تلاش کردند.

کرمی ادامه داد: امروز ایران براساس توانمندی‌های جوانان خود به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای دست یافته و در حالی که بارها اعلام کرده که به غیر از اهداف صلح‌آمیز هدفی ندارد، باز هم غرب نسبت به این مسئله دچار بدگمانی است.

وی خاطر نشان کرد: آنچه که امروز اتفاق افتاده و مسئولان و سفرای کشورها برای بازدید از تأسیسات اتمی در کشورمان حضور یافته‌اند، در واقع یک ابتکار بزرگ هسته‌ای از سوی مسئولان جمهوری اسلامی ایران بود که براساس آن درهای تأسیسات اتمی کشور برای نمایندگان کشورها باز شد تا آنها ببینند که چیزی غیر از آنچه که اعلام شده وجود ندارد.

نماینده مردم کرمان در مجلس اضافه کرد: کشورها و مسئولان منصفی که در تور هسته‌ای ایران حضور می‌یابند، قطعاً در جهت شفاف‌سازی فعالیت‌های کشورمان گام خواهند برداشت، اما برخی کشورهای اروپایی که همراه آمریکا علی‌رغم اینکه می‌دانند فعالیت‌های هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است باز هم در مسیر حرکت ملت ایران سنگ‌اندازی خواهند کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار