خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/10/26 10:34:00
سرویس صحن
لاریجانی:

مشروح مذاکرات در اختیار عموم قرار می گیرد

**رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار قانون اساسی یکی از نمایندگان مردم تهران مبنی بر این که مشروح مذاکرات مجلس در اختیار نمایندگان قرار نمی‌گیرد، تاکید کرد: طبق قانون اساسی کشور مشروح مذاکرات مجلس پس از پیاده شدن از روی صوت در اختیار عموم قرار می‌‌‌گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از صحن علنی صبح روز یکشنبه، "حمید رسایی" طی اخطار قانون اساسی خواهان دریافت فایل صوتی مشروح مذاکرات شد و گفت: چهارشنبه دو هفته پیش "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" که ریاست مجلس را بر عهده داشت طی رای گیری استمزاجی با قرار گرفتن فایل صوتی یکی از جلسات مجلس توسط نمایندگان مخالفت کرد.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه مطلع شدم رئیس مجلس نیز با این رای گیری و نتیجه مخالفت کرده است، تاکید کرد: می خواهم رئیس مجلس دستور بدهند تا اتاق فرمان فایل صوتی جلسه مورد نظر را در اختیار اینجانب قرار دهند.

رسایی افزود: براساس اصل 69 قانون اساسی باید مشروح مذاکرات در اختیار عموم قرار گیرد این اصل حتی به جلسات غیرعلنی نیز اشاره کرده است و تاکید دارد پس از رفع شرایط آن جلسه باید نتایج جلسه غیرعلنی عمومی شود.

این نماینده اظهار داشت: خواهش می کنم نماینده مجلس را جزو عموم مردم بدانید و حق دریافت مشروح مذاکرات را برای نمایندگان نیز در نظر بگیرد.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که اخطار شما را وارد نمی‌دانم توضیح داد: مشروح مذاکرات پس از پیاده شدن از صوت در اختیار عموم قرار می گیرد، اینکه شما می‌خواهید فایل صوتی نماینده‌ای در اختیار فرد دیگر قرار گیرد ربطی به قانون اساسی ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet