هدر اصلی
1387/05/12 12:31:00
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون امنیت دوشنبه صلاحیت وزرای پیشنهادی کشور و راه را بررسی می‌کند

"فاطمه آلیا" از حضور وزرای پیشنهادی کشور و راه و ترابری در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در روز دوشنبه خبر داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص وزیر پیشنهادی کشور گفت: آقای کردان به لحاظ مدیریتی دارای سوابق مرتبط با این پست هستند اما اینکه برای تصدی وزارت کشور فرد مناسبی باشند نیاز به بررسی بیشتر برنامه هایشان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: با توجه به سوابق آقای کردان ایشان فردی شناخته شده به لحاظ مدیریتی در کشور هستند اما اینکه فرد مناسبی برای وزارت کشور باشند نیاز به بررسی برنامه‌های ایشان در کمیسیون‌ها است.

وی با بیان اینکه علت جابجایی ایشان از پست قبلی یعنی قائم مقام وزارت نفت باید مشخص شود، گفت: آقای کردان روز دوشنبه ساعت 30/10 برای ارائه برنامه های خود در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حاضر می شوند.

نماینده تهران همچنین از حضور وزیر پیشنهادی راه و ترابری در جلسه روز دوشنبه کمیسیون امنیت ملی خبر داد و خاطرنشان کرد: آقای بهبهانی به لحاظ جایگاه تخصصی فردی شناخته شده اند اما اگر برنامه های تفصیلی شان هر چه زودتر به دست نمایندگان برسد و در کمیسیون ها نیز برای ارائه برنامه های خود حضور یابند مجلس می تواند در مورد ایشان به تصمیم درستی برسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جو مجلس نسبت به وزیر پیشنهادی راه و ترابری مثبت است، گفت: گزینه معرفی شده برای وزارت راه به لحاظ تخصصی و تجربه فردی قابل قبول برای تصدی این پست است.

وی در خصوص وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی اظهار داشت: فرد معرفی شده برای این پست نسبت به دو وزیر پیشنهادی دیگر شناخته شده نیست اگر چه گفته می شود در بحث طرح تحول اقتصادی ایشان جزء طراحان این طرح هستند و در این زمینه بسیار پیگیر بوده و تلاش کرده اند.

آلیا یادآور شد: با توجه به اینکه ایشان نسبت به دو گزینه وزارت کشور و راه شناخته شده نیستند لازم است در دو روز باقیمانده با حضور بیشتر در کمیسیون ها به ارائه برنامه های خود بپردازند تا نمایندگان هم بتوانند با آشنایی بیشتر در بحث رای اعتماد موثرتر وارد شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet