هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خباز با اشاره به سئوال خود از وزیر رفاه:

حقوق مستمری‌بگیران از سال 85 هیچ تغییری نکرده است

سرویس صحن
**نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی، در تشریح سئوال خود از وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت: مستمری‌بگیران ضعیف‌ترین قشر جامعه ما هستند؛ اما متاسفانه در طول برنامه چهارم این قشرهیچ‌گونه افزایش حقوقی نداشتند.
یکشنبه 26 دی 1389 ساعت 12:41

"محمدرضا خباز" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با تاکید براینکه افراد مستمری‌بگیر از سال 1385 افزایش حقوق نداشته‌اند، اظهار کرد: طبق ماده 97 قانون برنامه چهارم توسعه، وزارت رفاه و تامین اجتماعی موظف است در طول برنامه حقوق مستمری‌بگیران و افراد تحت پوشش کمیته امداد را افزایش دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، افزود: تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده است و وزارت رفاه نیز به این قانون عمل نکرده است.

خباز همچنین قشر مستمری‌بگیران را ضعیف‌ترین قشر جامعه عنوان کرد و گفت: اگر دولت، دولتی عدالت محور است و این شعار را مبنای کار خود قرار داده است، چرا هنوز حقوق ضعیف‌ترین قشر جامعه افزایش پیدا نکرده است.

در ماده 97 قانون برنامه چهارم توسعه بر افزایش‌ مستمری‌ ماهیانه‌ خانواده‌های‌ نیازمند و بی‌سرپرست‌ و زنان‌ سرپرست‌ خانواده‌ تحت‌ پوشش‌ دستگاه‌های‌ حمایتی‌ بر مبنای‌ چهل‌ درصد (40%) حداقل‌ حقوق‌ و دستمزد در سال‌ اول‌ برنامه‌ تاکید شده است.

"صادق محصولی" وزیر رفاه و تامین اجتماعی قرار است این هفته در صحن علنی مجلس، پاسخگوی سئوال نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد باشد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000