شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع:

طرحی برای دو رقمی شدن رتبه کسب و کار کشور ارائه کردیم

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت : رتبه کشورمان در بحث توسعه فضای کسب و کار در جایگاه 137 در میان کشورهای دنیاست و باید تلاش کنیم این رتبه دو رقمی شود.
یکشنبه 26 دی 1389 ساعت 13:04

"احمد مهدوی‌ابهری"، درگفت‌وگوبا ایسنا، با اعلام این خبر گفت: طرحی با 50 امضا به مجلس ارائه کرده‌ایم تا با تصویب و اجرای این طرح بتوانیم رتبه کسب و کار کشورمان را بهبود ببخشیم و دو رقمی کنیم.

وی با اشاره به اصل 44 و اجرای آن در جهت بهبود فضای کسب و کار گفت: در برنامه پنجم توسعه کشور نیز تلاش این است تا فضای کسب و کار کشور بهبود یابد.

وی هدفمند کردن یارانه‌ها را در جهت رقابتی شدن تولید و شفافیت اقتصاد کشور قلمداد کرد و گفت: رقابت پذیری و شفافیت موجبات ارتقاء تکنولوژی و توسعه کارآفرینی و نوآوری در کشور را فراهم می کند.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره بسته حمایتی وزارت صنایع از بخش صنعت گفت: در قالب این بسته 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنایع و واحدهای تولیدی داده می شود تا بتوانند در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها آسیب نبینند.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها بخشی از صنعت و واحدهای تولیدی آسیب خواهد دید و اینگونه نیست که اتفاق خاصی نیفتد ولی باید همه تلاش کنند تا آسیب‌ها کاهش یابد و با نوآوری و ارتقاء تکنولوژی زمینه رقابت با دنیا فراهم شود چرا که در بسیاری از بخش های تولیدی هزینه سوخت و دستگاه‌ها بالاست و باید شیوه‌ها و روش‌ها متحول شود.

وی با تصریح اینکه هزینه سوخت و حامل‌های انرژی باید کاهش یابد، گفت: بر اساس دستور وزیر صنایع تمامی شهرک‌های صنعتی کشور گازدار می شوند.

مهدوی تاکید کرد: آنگونه که در بحث هدفمندی یارانه‌ها به خانوارها توجه شده به بخش تولید، صنعت و کشاورزی توجه نشده و این موضوع باید در دولت و مجلس مورد توجه و بررسی قرار گیرد تا تبعات آن کاهش یابد، چراکه اشتغال و درآمد خانوارها نیز وابسته به فعالیت و تولید است.

وی همچنین از ابلاغ بسته دیگری به صنایع خبر داد که امکان تامین بخشی از نقدینگی واحد های تولیدی را فراهم کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000