هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رییس کمیته آسیب‌های اجتماعی مجلس:

آموزش‌های قبل و حین ازدواج می‌تواند از بروز این آسیب اجتماعی جلوگیری کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
**رییس کمیته آسیب‌های اجتماعی مجلس تاکید کرد: متاسفانه آهنگ رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور نگران کننده است و برای برون رفت از این وضعیت اقدامات فرهنگی گسترده‌ای باید انجام بگیرد.
دوشنبه 27 دی 1389 ساعت 10:20

صمد فدایی با حضور در ایسنا، به سئوالات خبرنگاران این خبرگزاری پاسخ داد و گفت: آهنگ رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور 15 درصد است که عدد بالایی در این حوزه محسوب می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به این‌که متاسفانه آمارهای چندگانه‌ای در این حوزه داده می‌شود که از ارائه نظرهای کاملا کارشناسی در این بخش جلوگیری می‌کند، افزود: باید آمارها شفاف شود تا بر اساس آن علت‌ها بررسی و راهکارهای مناسبی به جامعه عرضه گردد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در ادامه با بیان این‌که استان کرمانشاه یکی از استان‌هایی است که آسیب اجتماعی طلاق در آن بالاست، گفت: امسال اگر وضعیت‌مان در این بخش بدتر نشده باشد، بهتر نشده است.

وی گفت: باید به صورت جدی و علمی در این حوزه کار شود، که چرا طلاق در غرب کشور آمار بالایی دارد.

رییس کمیته آسیب‌های اجتماعی مجلس در ادامه تصریح کرد: اعتیاد، بیکاری، مشکلات اقتصادی و فراهم نبودن زمینه‌های فرهنگی و مشاوره همه از دلایلی است که دست به دست هم داده تا طلاق در استان یک روند رو به رشد را نشان دهد.

وی تاکید کرد: کارهای فرهنگی و آموزشی اصل اساسی در کنترل رشد طلاق محسوب می‌شود.

فدایی گفت: باید آموزش‌های قبل و حین ازدواج و قبل از طلاق وجود داشته باشد تا از بروز این آسیب اجتماعی جلوگیری کند.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در ادامه با بیان این‌که جایگاه مشاوره و روانشناسی خانواده در استان‌های غربی کشور کمرنگ است، گفت: متاسفانه فرهنگ غلطی در این منطقه جا افتاده که عامه مردم فکر می‌کنند با مشاوره به آنان یک انگ اجتماعی زده می‌شود، در صورتی که بسیاری ازمسائل که به یک موضوع بغرنج در زندگی مشترک تبدیل شده و به طلاق می‌انجامد اگر در ابتدا با مشاور درمیان گذاشته شود به این مرحله ختم نخواهد شد.

وی گفت: در تلاشیم تا مشاوره برای زوج‌ها را به صورت یک قانون دربیاوریم.

فدایی در پایان تاکید کرد: از همه دستگاه‌ها انتظار داریم با اطلاع رسانی به خانواده‌ها برای کاهش این پدیده شوم اجتماعی تلاش کنند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000