هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
از سوی رییس یکی از احزاب پارلمانی ترکیه مطرح شد

پیشنهاد انتخاب تدوین‌کنندگان قانون اساسی در انتخابات پارلمانی

سرویس سیاسی
**یکی از روسای احزاب پارلمانی ترکیه از نخست وزیر این کشور خواست تا اجازه دهد مردم تدوین‌کنندگان قانون اساسی جدید را در انتخابات پارلمانی انتخاب کنند.
دوشنبه 27 دی 1389 ساعت 15:42

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه البیان چاپ دبی، "نعمان قوتولموش" رئیس حزب پارلمانی "صدای ملت" ترکیه با ارسال نامه‌ای به "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر این کشور از وی خواست  انتخابات پارلمانی آینده این کشور با استفاده  از دو صندوق رای‌گیری انجام شود.

رئیس حزب صدای ملت ترکیه در این باره اظهار داشت: در انتخابات پارلمانی آینده دو نوع صندوق باید قرار بگیرد یک صندوق برای انتخاب نمایندگان پارلمان از سوی مردم و دیگری برای انتخاب تدوین کنندگان قانون اساسی کشور.

این نماینده که  پیش از این نیز درخواست تشکیل شورایی با برای تدوین قانون اساسی ارائه کرده بود از اظهارات اخیر اردوغان در مورد تدوین قانون اساسی جدید ذر خارج از پارلمان استقبال کرد و برای تحقق این امر ابراز امیدواری کرد.

انتخابات پارلمانی ترکیه در ژوئن آینده برگزار می‌شود. اردوغان چندی پیش به مردم ترکیه قول تدوین قانون اساسی جدید تا سال آینده میلادی را داد و اعلام کرد قانون اساسی در پارلمان تدوین نمی‌شود بلکه تدوین آن بوسیله کارشناسان قانون اساسی، جامعه شناسان، اقتصاددانان و همچنین با مشارکت سازمان‌های غیردولتی جوانان و زنان و بخش‌های مختلف صورت می‌گیرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000