هدر اصلی
1389/10/27 21:15:00
سرویس سیاسی
فرهنگی:

مذاکرات استانبول اعلام غیررسمی شکست تحریم‌ها است

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی مذاکرات استانبول را اعلام غیررسمی شکست تحریم‌ها از سوی کشورهای صادرکننده تحریم‌ها عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: امیدواریم گروه ۱+۵ این‌بار با رویکرد و موضع‌گیری متفاوتی در مذاکرات حضور یابد.

"محمدحسین فرهنگی" نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به سفر نمایندگان سازمان های بین المللی به ایران به منظور بازدید از تاسیسات هسته ای کشورمان اظهار داشت: این پیشنهاد در واقع اعلام موضع رسمی جمهوری اسلامی ایران به منظور روشنگری و تبیین افکار عمومی است تا به این حقیقت واقف شوند که برخی قدرتها و دولتهای خاص به دنبال سوءاستفاده از فعالیت های هسته ای ایران هستند اما کشور ما هیچ ابایی از آشکار کردن شکل و نحوه فعالیت های خود ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر این که این بازدید گامی مثبت برای حل مسائل هسته ای کشورمان است، خاطرنشان ساخت: اگر دنیا در جریان نحوه فعالیت های هسته ای ما قرار گیرد جریان های ماجراجویی که به دنبال اهداف خاص سیاسی از فعالیت های هسته ای کشورمان هستند بیش از گذشته ناکام خواهند ماند.

فرهنگی با انتقاد از امتناع کشورهای عضو اتحادیه اروپا از سفر به ایران به منظور بازدید از تاسیسات هسته ای، گفت: هدف جمهوری اسلامی ایران از ارائه این پیشنهاد علاوه بر روشن سازی و شفاف سازی فعالیت های هسته ای اش این بود که به این کشورها نیز اعلام کنند که شما همه دنیا نیستید و جهان امروز بسیار وسیع تر از اراده های خاص چند قدرت انگشت شمار است و این کشورها نباید اراده و خواست خودشان را بر ملتهای دیگر تحمیل کنند.

نماینده تبریز در ادامه به مذاکرات ایران و گروه 1+5 در استانبول اشاره کرد و گفت: این مذاکرات به نوعی اعلام غیررسمی شکست تحریم ها از سوی کشورهای صادرکننده این تحریم ها بود.

وی ادامه داد: بعد از تصمیمات و فشارهای تندی که این کشورها علیه جمهوری اسلامی ایران گرفتند در عمل متوجه شدند که این تلاشها راه به جایی نخواهد برد و از این رو خودشان پیشنهاد از سرگیری مذاکرات را دادند.

فرهنگی اظهار امیدواری کرد گروه 1+5 این بار دیگر با موضع گیری متفاوت در مذاکرات حضور یابد و بیش از این افکار عمومی دنیا را مشغول این گونه موضوعات حاشیه ای نکند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: هر چند ما مطمئنیم اگر ابهامات موجود در زمینه فعالیت های هسته ای ایران هم برای این کشورهای مرتفع شود، آنها باز هم موضوع دیگری را برای فشار آوردن بر ما علم خواهند کرد که نمونه آن هم حقوق بشری کردن پرونده های برخی افراد مجرم در چند روز اخیر بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet