هدر اصلی
1389/10/28 12:50:00
سرویس صحن
رسایی در تشریح سوال خود از حسینی:

هیات نظارت به مطبوعات نباید نسبت به سوابق مدیران مطبوعات بی‌تفاوت باشد

**نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی، عملکرد هیات نظارت بر مطبوعات را نسبت به تذکر به یک نشریه بی‌تفاوت عنوان کرد و افزود: من از هیات نظارت به دلیل برخی توقیف‌ها و تذکرها تشکر می‌کنم اما نباید نسبت به مدیر فراری یک نشریه بی‌تقاوت باشند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس "حمید رسایی" در تشریح دلایل سوال خود از وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی،‌گفت: اگر این سوال در کمیسیون مطرح نمی شد و رای نمی آورد هیچ گاه در دستور کار قرار نمی گرفت و گزارش کمیسیون نیز به هیات رئیسه ارائه شده است.

وی باتاکید بر اینکه وظیفه و رسالت مطبوعات افزایش سطح آگاهی مردم و مبارزه با زشتی ها در جامعه است،‌ اظهار داشت: زمانی که این موارد جزو رسالت مطبوعات است به طور قطع مدیران آنها نیز باید صلاحیت لازم برای اجرای این موارد را داشته باشند.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره که هیات نظارت بر مطبوعات بعد از صدور مجوز، مصونیت نظارت بر محتوا دارد، را درست ندانست و ادامه داد: هیات نظارت هم به اعطای مجوز و هم بر عملکرد و هم سوابق مدیر مسئولان نظارت دارد.

وی تاکید کرد: موارد متعدد کوچکتری را شاهد بودیم که هیات نظارت تذکر و اخطار داده و حتی نشریه را توقیف کرده است که البته در مورد برخی از آنها جای تشکر دارد.

رسایی ادامه داد: مدیر مسئول و صاحبت امتیازی که به یک سال و نیم زندان محکوم است و تحت تعقیب است، چگونه در حال حاضر در حال فعالیت است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اظهار اینکه 2 سال و 10 ماه است که پیگیر این موضوع هستم، گفت: در طول این مدت طولانی هیات نظارت بر مطبوعات حتی کی تذکر هم به این نشریه نداده است.

به گفته رسایی سازمان بازرسی استان 4 سال پیش متوجه جعل اسناد و فاکتورسازی از سوی این فرد شده بود و ارشاد استان هم این موضوع را پیگیری می‌کرد؛ اما وقتی فشارها شروع شد سازمان بازرسی استان موضوع را رها کرد.

وی همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش وزیر ارشاد را در این جریان بی تقصیر دانست و گفت: این درست که وزیر ارشاد در هیات نظارت بر مطبوعات یک رای از 7 رای دارد و مشکل از قانون مطبوعات است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس با بیان اینکه متاسفانه اطلاعات غلط به مسئولان درباره این فرد داده می شود افزود: عده ای از مسئولان رسمی دستگاه قضایی بعد از 2 سال و 10 ماه است که فراری است اعلام کردند که این فرد رادر لیست عفو قرار دادیم.

وی ادامه داد: آیا هر فراری با این پیشینه عفو می شود یا فقط توصیه کننده ها عفو می شوند.

رسایی تاکید کرد: اشکال از سوی قانون مطبوعات است و نه وزیر ارشاد بنابراین بررسی این موضوع را به مطبوعات و رسانه ها می سپارم و سوالم از وزیر پس می گیرم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet