آغاز هفته وحدت
1389/10/28 16:55:00
سرویس بین الملل

ملاقات جعفرزاده با سفیر بوسنی‌و‌ هرزگوین درتهران

**امیرحاجی کادونیچ سفیر بوسنی و هرزگوین در تهران ظهر امروز با سلیمان جعفرزاده رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران- بوسنی و هرزگوین دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در ابتدای این دیدار جعفرزاده با اشاره به اشتراکات فرهنگی و مذهبی دو ملت ایران و بوسنی هرزگوین، گفت: وجود ظرفیت های فراوان برای گسترش و تقویت ارتباطات و همکاری های دوجانبه، ارتقاء روابط در سطوح مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را اقتضاء می کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران- بوسنی هرزگوین با تاکید بر اهمیت توسعه ارتباطات گروه های دوستی پارلمانی دو کشور، افزود: تبادل هیات های سیاسی و پارلمانی می تواند بستر همکاری های هر چه بیشتر دوجانبه را فراهم کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شرای اسلامی در ادامه با مهم دانستن سرعت بخشی به توافقات بین دو کشور صورت گرفته، تصریح کرد: اجرای تفاهم نامه های مربوط به همکاری های دو کشور در زمینه های اقتصادی، تجاری و علمی می تواند فضاهای جدیدی در مناسبات دو کشور مسلمان و برادر ایجاد کند.

در ادامه این ملاقات امیرحاجی کادونیچ سفیر بوسنی هرزگوین در تهران با اشاره به روابط حسنه میان دو کشور بوسنی هرزگوین و جمهوری اسلامی ایران گفت: بوسنی هرزگوین خواهان تقویت مناسبات با جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است.

وی در پایان بر نقش برجسته پارلمان های دو کشور در تقویت ارتباطات بین دو کشور تاکید کرد و تبادل هیات های پارلمانی و سیاسی رادر جهت گسترش و استمرار مناسبات بین بوسنی هرزگوین و جمهوری اسلامی ایران خواستار گردید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet