انتخابات ریاست جمهوری
1389/11/03 10:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس سابق گروه دوستی، پارلمانی ایران و سودان:

ردپای غربی‌ها در تحولات سودان کاملا مشهود است

**رییس سابق گروه دوستی، پارلمانی ایران و سودان اقدام صورت گرفته در جهت جدایی جنوب سودان از شمال آن را حرکتی در راستای ایجاد اسراییلی دیگر در دل آفریقا توصیف کرد.

ناصر سودانی نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به همه‌پرسی جدایی جنوب از شمال سودان اظهار داشت: در اعترافاتی که از مبارزان تجزیه‌طلب سودانی به عمل آمد معلوم شد که درزمان سرهنگ کاران اسراییل و آمریکا از آنها حمایت و پشتیبانی مالی و تجهیزاتی کردند و در همین سال‌های اخیر نیز اسراییل دفتری در جنوب سودان زده واعلام کرده است که می‌خواهد آن را به سفارتخانه تبدیل کند.

نماینده اهواز  ادامه داد: ردپای غربی‌ها در تحولات سودان کاملا مشهود است که می‌توان آن را در تقویت ایده‌ تجزیه‌طلبانه و نیز ایجاد فضا علیه رییس‌جمهور سودان و محکوم کردن بین‌المللی وی آن را تحلیل کرد.

سودانی با تاکید بر این‌که پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که تجزیه سودان رای لازم را خواهد آورد، گفت: با این کار اسراییل دیگری در دل آفریقا تشکیل می‌شود و این حرکت آغاز یک حرکت خطرناک دیگر در میان کشورهای اسلامی است.

وی اظهار امیدواری کرد که مردم سودان بتوانند این توطئه را خنثی کنند و جنوب این کشور تبدیل به مرکزی برای حضور پررنگ آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان صهیونیست آنها نشود.

وی در پایان تصریح کرد: موضوع دارفور نیز باید مورد توجه مردم سودان باشد و با یک اراده ملی مانع از ایجاد اتفاق و یا احیانا تجزیه دیگری در این منطقه شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet