اربعین حسینی
1389/11/04 11:37:00
سرویس صحن

موافقت نمایندگان با یک فوریت طرح تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب ۱۳۸۶ موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه 4 بهمن ماه 1389 نمایندگان یک فوریت طرح تمدید قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب 1386 را با 105 رای موافق ، 55 رای مخالف و 15 رای ممتنع تصویب کردند.

در مقدمه توجیهی این یک فوریت که به امضا 39 نفر از نمایندگان رسیده آمده است: این طرح که در زمان اجرای مورد اقبال عمومی کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی وزارتخانه ها و موسسات دولتی قرار گرفت و به چند دلیل تمدید آن به نفع کشور است.

1ـ اولا کسانی که رغبتی برای ماندن در دستگاه دولتی ندارند نگهداشتن آنها در خدمات دولتی انگیزه کاری آنها را از بین برده و مفید به حال دستگاه مربوطه نخواهند بود.

2ـ جایگزین آنها نیروهای جوانی خواهند بود که انگیزه لازم را دارند و انتخاب و استخدام این نیروهابه تناسب نیاز جدید دستگاه خواهد بود.

3ـ گرچه نگاه دولت بر این است که نیروهای توانمند با این قانون از استخدام دولت کناره گیری می کنند در این صورت توانمندی نیرو بدون انگیزه و علاقه یعنی همان نیروی نانوان و ضعیف .

4ـ کارآمد ساختن دستگاه های اجرایی در آستانه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها با ایجاد پویایی لازم در وزارتخانه ها و موسسات دولتی .

5ـ آزادسازی ظرفیتهای بالقوه کارآفرینی.

بنابراین این طرح یاد شده با قید یک فوریت برای طی مراحل قانونی تقدیم می گردد.

در ماده واحده این طرح نیز آمده است قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب

 6/5/1386 از تاریخ اتمام مهلت اجراء آن به مدت پنج سال تمدید می شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet