هدر اصلی
1387/05/14 18:36:00
سرویس بین الملل
نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس در دیدارجمعی از حقوقدانان عراقی:

ایران تمام مساعی خود را برای برقراری آرامش در عراق به کار بسته است

نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در دیدارجمعی از حقوقدانان عراقی گفت: ایران تمام مساعی خود را برای برقراری آرامش در عراق به کار بسته است.

به گزارش خانه ملت، جمعی از نخبگان حقوقدان عراقی پیش از ظهر امروز دوشنبه با "فرهاد تجری" نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار ابتدا تجری با اشاره به اشتراکات دیرینه‌ تاریخی، تمدنی و دینی مردم ایران و عراق گفت: ایجاد امنیت و آرامش در کشور عراق به عنوان همسایه‌ای مهم برای جمهوری اسلامی ایران دارای اهمیت است.

وی افزود: مردم ایران از مشکلات و نابسامانی‌های مردم عراق در اثر حضور اشغالگران خارجی احساس ناراحتی می‌کنند و جمهوری اسلامی ایران تمام مساعی خود را برای برقراری آرامش در عراق به کار بسته است.

تجری با تاکید بر مردمی بودن نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: تمام مسوولیت‌ها و جایگاه در کشور ایران برگرفته از رای مردم است و ارکان و ساختار نظام ما بر اساس مردم‌سالاری دینی است.

در این دیدار همچنین محمدتقی رهبر از اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ضمن آرزوی توفیق و سربلندی مردم عراق برای کسب استقلال و خروج اشغالگران، بیان داشت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم درصدد سلطه بر کشورهای اسلامی منطقه است که هوشیاری و وحدت مسلمانان را می‌طلبد.

در ادامه این دیدار، نخبگان حقوقدان عراقی نیز با ابراز خرسندی از سفر به ایران و آشنایی محسوس با حقایق موجود در کشورمان، هجمه و تبلیغات مسموم کشورهای غربی را وسیله‌ای برای جدا کردن دو کشور دوست و برادر ایران و عراق دانستند.

در پایان تعدادی از اعضای حقوقدانان عراقی به طرح سوالاتی در مورد نحوه‌ی قانونگذاری، انجام انتخابات پارلمانی و وظایف کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی پرداختند که اعضای کمیسیون حاضر در جلسه پاسخ‌های مبسوطی به سوالات مطروحه دادند و بر آمادگی مجلس شورای اسلامی جهت ارایه هر گونه مشورت و تبادل‌نظر در زمینه قانونگذاری تاکید کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet