انتخابات ریاست جمهوری
1389/11/05 16:43:00
سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:

دولت برای برآورده شدن خواسته هایش در جلسات مجلس و مجمع حضور فعالانه داشته باشد

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به نامه محمود احمدی نژاد از وزیران، معاونان و نمایندگان دولت خواست با حضور فعال در جلاست کمیسیون ها و استدلال های کارشناسی، مصوبات مجلس را به نظر دولت نزدیک تر کنند و گفت:دولت اگر این نوع رویکرد را در مجمع تشخیص هم ادامه دهد و فعال و کار‌شناسانه مسائل را پیگیری کند خیلی از خواسته‌هایش تامین خواهد شد

«امیدوار رضایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در مورد نامه رئیس جمهور خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می‌رسد هیات رئیسه در رابطه با این نامه جلسه بگذارد تا مانند موارد گذشته نسبت به آن یک جواب حقوقی بدهد.
وی افزود: در نامه رئیس جمهور مسائلی در مورد ریاست مجلس، قوه قضائیه و مجمع تشخیص مصلحت نظام آورده شده که هر یک از آن‌ها جداگانه می‌توانند به طور حقوقی پاسخگوی سئوالات و مباحث مطروحه باشند.
نماینده مسجد سلیمان در مورد انتقاد رئیس جمهور به مجلس مبنی بر آنکه چیزی که در صلاحیت قوه مقننه نیست چگونه این قوه به آن ورود می‌کند خاطرنشان کرد: مجلس بنا به مصلحت می‌تواند مصوبه‌ای خلاف قانون اساسی داشته باشد که وقتی از سوی شورای نگهبان رد شد، با اصرار بر آن به مجمع تشخیص مصلحت برود تا در رابطه با آن تصمیم گیری بشود.
وی با اشاره به ضعف برخی معاونان پارلمانی دستگاه‌های اجرایی در دفاع از نظرات دولت اضافه کرد: وقتی برخی معاونان پارلمانی و حقوقی دستگاه‌های اجرایی در دفاع از خواست دولت ضعیف عمل می‌کنند و نمی‌توانند نمایندگان را با استدلال توجیه کنند طبیعتاً خواست دولت تامین نخواهد شد.
نماینده مجلس هشتم اظهار کرد: نمایندگان براساس کار کار‌شناسی کمیسیون‌های تخصصی مجلس تصمیم می‌گیرند لذا وزرا، معاونان یا نمایندگان آن‌ها با حضور فعال در کمیسیون‌ها قادر خواهند بود که اثرگذار باشند و هرچه قوی‌تر در مباحث کار‌شناسی شرکت کنند، مصوبات مجلس بیشتر به نظرات آن‌ها نزدیک‌تر است.
وی ادامه داد: دولت اگر این نوع رویکرد را در مجمع تشخیص هم ادامه دهد و فعال و کار‌شناسانه مسائل را پیگیری کند خیلی از خواسته‌هایش تامین خواهد شد اما شاید در پاره‌ای مباحث این اتفاق هم رخ ندهد ولی نقش آفرینی آن‌ها مفید‌تر از عدم حضورشان است.
رضایی در پایان با اشاره به تحریم‌ها و هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: در این شرایط تمام قوا و ارکان حاکمیتی باید در تلاش باشند تا حداکثر تعامل را با یکدیگر نشان دهند و از این نوع مباحث حاشیه‌ای بپرهیزند زیرا منافع و مصحلت ملی ایجاب می‌کند که گاهی یک طرف از حقوق جزئی خود چشم بپوشد.

صبح دیروز رئیس‌جمهور طی نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس به موضوع تغییرات برخی مواد لایحه برنامه پنجم توسعه انتقاد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet