ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1389/11/06 10:49:00
سرویس سیاسی
با حضور رئیس‌جمهور افغانستان؛

امروز، پارلمان جدید افغانستان افتتاح خواهد شد

**رئیس‌جمهور افغانستان اعلام کرد پارلمان جدید افغانستان "ولسه جرگه" امروز -چهارشنبه- آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، "حامد کرزی" رئیس‌جمهور افغانستان اعلام کرد امروز پارلمان جدید افغانستان پس از تنش‌های بسیار میان رئیس‌جمهور و نمیاندگان پارلمان آغاز به کار و وی در این جلسه شرکت خواهد کرد.

پیش از این "استفان میستروا" نماینده سازمان ملل در افغانستان در دیدار با چند تن از نمایندگان پارلمان افغانستان در هتلی در کابل پایتخت افغانستان اعلام کرد تلاش خواهد کرد به تنش میان نمایندگان پارلمان و رئیس جمهور افغانستان پایان دهد.

پس از جلسه مشترک رئیس جمهور افغانستان و نمایندگان پارلمان افغانستان مقرر شد نخستین جلسه پارلمان جدید این کشور روز چهارشنبه هفته جاری آغاز به کار کند و همزمان با آن دادگاه رسیدگی به شکایات انتخابات پارلمانی 18 سپتامبر افغانستان نیز به تحقیقات خود در این زمینه ادامه دهد.

بر اساس توافق های صورت گرفته پس از پایان تحقیقات در زمینه شکایات و تقلب های صورت گرفته در انتخابات پارلمانی افغانستان در صورتی که جرم هریک از نمایندگان جدید الورود به پارلمان محرز شود باید محاکمه و از سمت نمایندگی پارلمان کنار گذاشته شود.

سازمان ملل متحد روز جمعه با انتشار بیانیه ای مکتوب نگرانی عمیق خود را از به تاخیر افتادن زمان افتتاح پارلمان جدید افغانستان اعلام کرد.

دفتر کرزی هفته گذشته اعلام کرده بود که بر اساس دستور رئیس جمهور این کشور برگزاری نخستین جلسه پارلمان افغانستان یک ماه به تاخیر خواهد افتاد.

سازمان ملل متحد روز جمعه گذشته نیز با انتشار بیانیه ای مکتوب نگرانی عمیق و انتقاد خود را از به تاخیر افتادن زمان افتتاح پارلمان جدید افغانستان اعلام کرده بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet