انتخابات ریاست جمهوری
1386/05/17 11:02:00
سرویس صحن

مجلس به فوریت اصلاح قانون انتخابات رای نداد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه به یک فوریت طرح اصلاح قانون انتخابات رای ندادند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت در مقدمه توجیهی این طرح فوریت دار آمده است با توجه به وجود برخی ابهامات در قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ضرورت رفع ابهام از آن از جمله چگونگی انجام تبلیغات نامزدهای انتخابت مجلس شورای اسلامی و با توجه به نزدیکی انتخابات و ضرورت انجام کار کارشناسی و جبران خلاءهای موجود این طرح دو فویتی پیشنهاد می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: هادی حق شناس در مخالفت با فوریت طرح اصلاح قانون انتخابات گفت: توجه در موارد اصلاحی این طرح نشان می‌دهد که موضوع جدید در آن مطرح نشده و همان موارد قبلی که پیش از این نیز در بحث تجمیع انتخابات مدنظر بود دوباره ارائه شده است.

نماینده بندرانزلی افزود: از سوی دیگر تغییر مکرر قانون انتخابات مجلس این شائبه را در بیرون و نزد رقبا ایجاد می‌کند که نمایندگان دوره هشتم تلاش می‌کنند تا عرصه را بر دیگران تنگ کنند.

اما حمید رضا حاجی بابایی با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جلسات مکرری برای بررسی قانون انتخابات قبلی گذاشته است اظهار داشت: نتیجه این بررسی‌ها این بود که 20 مورد تعارض و تناقض قانونی در قوانین قبلی دیده شد و به منظور جلوگیری از بروز مشکل برای مجریان انتخابات ضروری تشخیص داده شد که قانون انتخابات اصلاح شود.

این گزارش می‌افزاید: پس از اظهارات موافق و مخالف یک فوریت اصلاح قانون انتخابات به رای گذاشته شد که تنها توانست 47 رای موافق بدست آورد و به تصویب نرسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet